Oturma Odası İçin Koltuklarınızı Nasıl Dizayn Etmelisiniz?

08 Ağustos 2017

Şık ve gösterişli oturma odaları, lüks ve aydınlık oturma odaları için her bütçeye uygun oturma odası için koltuk fikirleri nelerdir ?

Oturma odaları evin en önemli alanlarından biridir. Evin en çok vakit geçirilen alanı olmasının yanı sıra misafirlerin ağırlandığı, aile bireylerinin evde vakitlerinin büyük kısmını geçirdiği bir alandır. Şık ve gösterişli oturma odaları, lüks ve aydınlık oturma odaları için her bütçeye uygun oturma odası için koltuk fikirleri nelerdir ? hepsi bu bu yazıda.

Oturma Odaları İçin Yaratıcı Fikirler

Küçük alanlarda işlevsel ürünler tercih etmek şehir merkezinde yaşayanların öncelikli tercihidir. Fakat bunu yaparken doğru tercihler yapmak ve alanı iyi kullanmak gereklidir. Size vereceğimiz bazı ipuçlarıyla küçük oturma odalarınızı şık ve ferah bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ayrıca büyük alanı olanlar için de yaratıcı öneriler vereceğiz.

Küçük oturma odaları için ilk önerimiz kesinlikle köşe koltuklar tercih etmelidir. Böylece üçlü dörtlü oturma gruplarına gerek kalmadan sadece bir köşeyi kullanarak koltuk takımınızı tamamlamış olursunuz. Küçük bir orta sehpa ve karşısına da bir televizyon ünitesiyle kullanışlı bir oda yaratabilirsiniz. Tam bu noktada vereceğimiz diğer bir ipucu da hem mobilyanızı hem sehpanızı hem de televizyon ünitenizi yere yakın tercih etmenizdir. Alttan yüksekliği olan mobilya ve üniteler yerine yere bitişik ürünler tercih ederseniz tavan boşluğunu arttırmış olursunuz. Bu da oturma odanızın büyük ve ferah görünmesini sağlar.

Yaratıcı Tasarımlar

Oturma odası için koltuk tasarımları yaratacağınız alanda önemli olan diğer bir detaydır. Gruplu koltuk takımı ya da köşe koltuk, hangisini seçmiş olursanız olun, çok amaçlı koltuklar tercih ederseniz bir çok eşyaya ya da üniteye gerek duymadan hem modern bir görüntü sağlarsınız hem de oturma odanızda ekstra bir alan kullanmamış olursunuz. Çok amaçlı koltuklardan kastımız, hem yatak olarak kullanabileceğiniz, hem ayağınızı uzatabileceğiniz, kenarında içecek koyma barı olan, belki yan taraflarında içe gömmeli çekmece ya da raf bulunan koltuklar olabilir.

Oturma Odası Fiyatları

Oturma odası koltuk takımı fiyatları tercih edeceğiniz markaya, tasarıma ve yapıya göre değişiklik göstercektir. Örneğin köşe koltuk tercih ederseniz oturma grubu fiyatından çok daha az bir bütçe ayırmanız yeterli olacaktır. Özel tasarım oturma grupları ya da köşe koltuk takımları, evinize özel yapılacağından daha maliyetli olacaktır. Aynı şekilde yeni sezon ürünleri tercih edenler de ona göre bir bütçe ayarlamalıdır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!