Penceresiz Odalara Özel Dekorasyon Hileleri

13 Ekim 2017

penceriz-odalarda özel dekorasyon hileleri

Penceresiz veya aydınlatmaya bakan karanlık bir oda, ışık almamasını telafi edecek şekilde dekore edilmelidir. Penceresiz odalarda, mobilya, zemin ve duvar rengi seçimini dekorasyon hileleri kullanarak yaparsanız, daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Evlerde penceresiz odalar genellikle banyo, giyinme odası gibi küçük odalardır. Penceresiz veya aydınlatmaya bakan karanlık bir oda, ışık almamasını telafi edecek şekilde dekore edilmelidir. Penceresiz odalarda, mobilya, zemin ve duvar rengi seçimini dekorasyon hileleri kullanarak yaparsanız, daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Penceresiz Odalarda Zemin Nasıl Olmalıdır?

Penceresiz odaların zemin tasarımı odanın atmosferini değiştiren bir unsurdur. Odanın zemininde kullanacağınız kaplama ve renk seçimi, odanın penceresiz olma dezavantajını ortadan kaldırarak, etkileyici bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Parlak ve pastel tonlar pencesiz odalar için en uygun renk tonlarıdır. Bu renk tonlarına uygun mobilyalarla, odanızda ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Penceresiz Odalarda Aydınlatma

Doğal ışık almayan odalarınızı, homojen bir aydınlatma ile aydınlatabilirsiniz. Odanıza göz yormayan yani yeterli derece aydınlatma kullanarak, çekici ve konforlu bir oda görünümü verebilirsiniz. 


Penceresiz Odalarda Aksesuar Kullanımı

Penceresiz odaların dezavantajlarını, avantaja çevirecek en önemli aksesuar bitkilerdir. Odanızın penceresi olsun olmasın evinizde canlılık sağlamak bitki ile mümkündür. Penceresiz odalar doğal dekorasyon ile canlanarak, sizi de mutlu edecektir.

Farklı meteryal ve aksesuarları, odanızın en ışık alan yerlerine yerleştiriseniz, bu aksesuarlar odanızın odak noktası haline gelecektir. Penceresiz odanıza yerleştireceğiniz ayna, odanızın ekstra derinlik kazanmasına yardımcı olacaktır.

Penceresiz Odalarda Renk Seçimi

Penceresiz odanızın duvar renklerini açık tonlarda seçerseniz, odanızın ferah görünmesini sağlarsınız. Odanızda hareketliliği, farklı renklerden oluşan tablo ile sağlayabilirsiniz. Penceresiz odanızda koyu renk mobilyanız varsa, zemin ve duvar renginiz açık, pastel tonlarda olmalıdır. Açık renk mobilyaya sahipseniz işiniz daha da kolaylaşacaktır. Duvar ve zemin renk seçiminde daha özgür olabilirsiniz. 

Penceresiz oda dekorasyonu, zor gözükse de yapacağınız doğru seçimler ile odanızda etikleyici ve çekici bir görüntü yakalayabilirsiniz.

 

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!