PORT AÇMA NASIL YAPILIR?

23 Mart 2018

EK PORT NASIL AÇILIR

PORT AÇMA NASIL YAPILIR HADİ ÖĞRENELİM?

İş yerleri ya da ofislerin güvenliği için genel itibariyle güvenlik önemlerinden biri olan kameralar büyü kiş görmektedir. Her firma muhakkak kameralar eşliğinde güvenliğini sağlamaktadır. Bazı durumlarda iş yeri sahipleri güvenlik kameralarını bulundukları yerden evlerinden izlemek isteyebilir. İşte bu durumda güvenlik kamerası ile ilgili port ayarlaması yapılması gerekir. Bu ayarlamaları yaptığınız zaman istediğiniz anda güvenlik kamerlarını takip edebilirsiniz. Port açma nedir. Modem üzerinden güvenlik kamerası IP ile bağlantı sağlanarak uzaktan izlenme için yapılan ayarlardır. Bu ayarları yapmazsanız uzaktan izleme gibi bir şansınız olmaz.

PORT AÇMA AYARLARI

Port açma ayarı yapabilmeniz için güvenlik kamerasının IP numarasının ne olduğu bilinmeesi gerekir. Bu numarayı bildikten sonra işlemi kolaylıkla halledebilirsiniz. Port ayarı yapabilmeniz için öncelikle tarayıcınıza modeminizin IP numaranızı girmeniz gerekir. Modemin ekranı karşınıza gelecektir ve buradan kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapılır. Açılan ek ranın sol tarafında NAT (Port Yönlendirme) sekmesi tıklanarak Port yönlendirme etkin hale getirilir ve yeni tuşuna basılarak işleme devam edilir. Açılan Port yönlendirme sayfasında sizden kural adı girmeniz istenir ayrıca yeni IP kısmına da güvenlik kameranızın Ip numası yazılır ve ekle düğmesine basılır.


Diğer sayfada yer alan uygulama adına kameraya vereceğiniz ad verilir. Güvelik kamerası port numaraları ilgili alanlara doldurularak eklenir. Sayfanın alt kısmında kaydet butonuna tıkladığınızda Port ayarlarını tamamlamış olacaksınız. Eksiksiz bir şekilde bu işlemleri tamamladığınızda güvenlik kamerasına ilişkin Port yönlendirmesi yapılmış olur. Bu işlemlerin sonundan güvenlik kamerasını uzaktan izlemeniz mümkün olmaktadır. Port açmak ofis ya da işyerinizi uzaktan izleme şansı verir ve güvenlik açısından uygulanması gereken bir yöntemdir. Kendiniz bu işlem grafiğini yaparak güvenlik kameralarını uzaktan izleyebilirsiniz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!