Pratik Yapabileceğiniz Çiçek Dekorasyonları

28 Haziran 2017

Şehirleşme, büyük binalar, küçük apartman daireleri derken beton yığınlarının içine tıkılıp kaldık.

Şehirleşme, büyük binalar, küçük apartman daireleri derken beton yığınlarının içine tıkılıp kaldık. Yeşili, doğayı, çiçekleri özler olduk. Aslında yeşillikler arasında yaşamak sandığımız kadar da zor değil. Evlerimiz yapacağımız küçük dokunuşlarla doğayla iç içe yaşam sürebiliriz. Peki, pratik dekorasyon fikirleri nelerdir? Hep birlikte okuyup inceleyelim.

Ampulden Vazo Yapımı


Çiçeklerle dekorasyon yapmak için ampul kullanmak oldukça yaratıcı bir fikir olacaktır. Yapmanız gereken bir ampul almak, metal kısmını sökerek içindeki elektronik aksamı sökmek. İşlem bu kadar kolay… Ardından içini ister su le doldurarak doğal çiçekle süsleyebilir, ister toprak koyarak küçük boyutlardaki çiçek ekimleri yapabilirsiniz. Ampulün sabitlenmesi içinde kendi zevkinize ve dekorunuza uygun olarak görseldeki gibi tahta ya da metal kullanabilirsiniz.

Botlardan Saksı Yapımı


Doğal yollarla çiçek yetiştirmek istiyorsanız bu ilginç dekorasyon fikirleri tam size göre…  Evinizin içinde bu bottan saksıları kullanmak istiyorsanız; öncelikli olarak yük taşımak için kullanılan paletlerden birkaç tane edinin ve beyaz renge boyayarak vernikleyin. Ardından bu paletleri evinizde boş olan bol güneş gören bir duvara monteleyin. Sonrasında kullanılmayan plastik botlarınızı istediğiniz renk ve desende boyayarak çiçeklerini içine yerleştirin. Hazırladığınız bottan saksıları yukarılı aşağılı olacak şekilde sabitleyerek tasarımı tamamlayabilirsiniz. 
Daha enteresan ve dikkat çekici bir tasarım elde etmek istiyorsanız; tahta bir merdiveni her basamağı farklı olacak şekilde boyayın. Rengârenk bu basamaklara zıtlık yaratacak renklerde ve desenlerdeki saksı botlarınızı yerleştirin. Özellikle geniş alanlarda, bahçelerde, balkonlarda yenilik sağlamak için bu tasarımı kullanabilirsiniz.

Yılbaşına Özel Mumluk Yapımı


Yaklaşan kış aylarında doğal çiçekler yetiştirmek gittikçe zorlaşır. Bu nedenle kış bitkilerinden oluşan dekorasyonlar tercih etmek gerekir. Yılbaşı çiçeği de olarak anılan kokina çiçekleri, pratik çiçek dekorasyonları için ideal tercihler olacaktır. Kış aylarında sıcaklığı ve renkleri daha yoğun hissedebilmek adına kokina çiçeği ile mumlarınızı süsleyebilirsiniz.  Beyaz spreylerle kavanozlarınıza kar yağmış izlenimi vererek içine büyük, kalın mumular yerleştirebilir. Ardından ince halatlara yılbaşı çiçeğini sabitleyebilirsiniz. Kırmızı, yeşil ve beyaz rengini uyumu sizi yeni yıl coşkusunu yaşatacak, mumun sıcaklığı içinizi ısıtacaktır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!