Romantik Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri

04 Temmuz 2017

romantik yatak odası dekorasyonu fikirleri

Yatak odaları evimizde en çok tadilatı,yeniliği hak eden yerlerin başında geliyor. Evliliğin uzun yıllar içerisinde getirdiği monotonluktan sıyrılmak için en fazla kullanılan bu odada değişiklikler yapma vaktiniz gelmiş olabilir. Bu yüzden bu yazımızda romantik yatak odası dekorasyon fikirleri üzerinde duracağız. Yatak odası dekorasyonunuzu değiştirirke dikkat etmeniz gereken öncelikli hususlar vardır: Bunlar renk seçimi, aydınlatma ve aksesuarlar.

Romantik yatak odası dekorasyonu yaparken renk seçimi dikkat etmemiz gereken konuların başında gelir. Koyu,kapalı,uzun süre bakılması halinde insanı daraltabilecek renk tonları yerine açık,pastel,insana huzur verebilecek renk tonlarını seçmekte yarar var.Bu seçim odanızda ferah ve romantik bir etki sağlamanıza yardımcı olacaktır.Son yıllarda oldukça tercih edilen bir yöntemi,boya yerine duvar kağıdını da kullanabilirsiniz. Duvar kağıdını seçerken çiçek desenli,renkli olanları seçebilirsiniz. Tüm duvarları aynı desen duvar kağıdı ile kaplamaktan çok,sadece yatak başı olan duvarda duvar kağıdı kullanırsanız sade ve şık bir romantizm etkisi elde etmiş olursunuz.

 

Romantik yatak odasının olmazsa olmazlarından birisi de aydınlatma tekniğidir. Çok fazla ışık kullanmak yerine,küçük ışıklar ile süslediğiniz bir yatak odası,daha romantik olabilir.Örneğin küçük mumlar kullanmak. Mumlar odanızda romantik bir atmosfer oluşturup yatak odanızda hoş bir görünümün olmasını sağlayacaktır. Bununla beraber klasik bir yöntem olan tavandan aydınlatma yapmak yerine odanızın dekorasyonuna uyan şık bir abajur ile aydınlatmayı sağlamak, odanıza sıradışı bir hava katabilir. Abajur ve avize yalnızca bir aydınlatma aracı değildir,doğru model ve rengi seçtiğinizde odanızın ambiansını değiştirecek bir dekorasyon aracı olacaktır.

 

 

Sıra geldi aksesuarlara..Bizce çok fazla aksesuar kullanmak yatak odanızı boğucu hale getirebilir,bu yüzden az ama şık aksesuarlar kullanmanız ferah bir yatak odası dekorasyonuna sahip olmanızı sağlayacaktır. Yatak odasında çiçek kullanmanız istediğiniz romantik havayı yakalamanıza yardımcı olacaktır. Çiçek seçerken de cansız çiçekler yerine hoş kokulu canlı gül, begonya orkide gibi canlı çiçekleri tercih etmek  hem odanızın estetiğini tamamlayacak hem de odanızda  güzel bir koku oluşmasına katkıda bulunacaktır.Özellikle güller ile güzel kokularının yanısıra gül yaprakları ile odanıza romantik bir hava kazandırabilirsiniz..Tül aksesuarlar,ahşap görünümlü mobilyalar kullanmanız da romantik bir yatak odası dekorasyonu oluşturmanıza yardımcı olur.Bunların dışında yatağınızın üzerine küçük,desenli yastıklar koyarak da rahat ve romantik yatak odası dekorasyonu yapabilirsinizÜye değil misiniz? Hemen kayıt olun!