Rutubeti Önlemenin Yolları

25 Haziran 2017

rutubeti önlemenin yolları

Rutubet,şiddetli yağmur sonrası duvarın içine sızan su yüzünden evinizde oluşabilir ve duvarınızda hoş görünmeyen lekelere yol açabilir.Rutubeti önlemenin en önemli yolu yalıtım yaptırmaktır,ama bazı önlemler de rutubeti engelleyebilirsiniz:

·         Evinizin etrafında sızdıran bir boru varsa rutubete sebep olabilir. Boruları kontrol ettirip,problem varsa evininustasi.com sayesinde ustalara ulaşıp tamir ettirebilirsiniz.

 

·         Çatıyla bacaların, binayla eğimli uzatmalarının arasındak birleşme noktalarına metal eteklerle yalıtılm yapılmalıdır.

 

·         Çatlak kiremitler de su sızdırıp rutubete neden olabilir.Çatınızı da kontrol etmenizde fayda var

 

·         Banyo ve mutfağınızdaki havalandırmaları her daim açık tutun. Yemek hazırlarken veya duş alırken oluşacak buharlanmanın dışarı çıkmasını sağlar.

 

 

·         Eğer mümkünse çamaşırlarınızı evin içerisinde değil,balkonda kurutunuz.Balkonunuz yoksa çamaşırlarınızın olduğu odayı iyice havalandırın.

 

·         Bitkilerinizi balkonda yada cam önünde bulundurmaya gayret gösterin.Çünkü evin içerisinde fazla bitki olması nemi artırır,bu durum da rutubete sebep olabilir.

 

 

·         Rutubeti önlemenin çarelerinden biri de rutubetin görüldüğü duvarı kazıtarak sıvavıp, rutubet önleyici boya sürmektir.

 

·        Rutubeti önlemek amacıyla nem alma cihazlarnı kullanarak fazla nemi yok ederek odanın rutubetlenmesini engelleyebilirsiniz.

 

Sizin de başınız rutubet le dertteyse evininustasi.com’un seçkin ustalarından ücretsiz teklif alabilirsiniz!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!