Sade ve Şık Mutfaklar Nasıl Olmalı?

20 Kasım 2017

Sade mutfak

Mutfak dekorasyonu çok daha şık ve modern görünebilmesi için neler yapılabilir?

 

  • Mutfak diyip geçemeyenlerdenseniz!
  • Hayat benim için bir bütünün parçalarımıdır Dİorsunuz?
  • O zaman: Şık ve modern mutfaklar nasıl olmalı?? Yazımızda!!!


         Mutfaklar evlerimizde en önemli alanlardan biridir. Bu kadar önemli alanların çok daha şık ve modern döşenmesi ise özellikle kadınların en büyük dileklerinden biridir. Mutfak dekorasyonunda, bu alanları fazla eşya ile boğmayacak, göz yormayacak parçalar seçmek oldukça önemlidir. Sade mutfaklar denilince basitlik olarak düşünmemek gerekir. Sadelik, doğru dekorasyon ile oldukça şık alanlar yaratılmasına yardım edebilir. Tüm bu nedenlerden dolayı, mutfaklarında sadelik ve şıklık isteyenler için bu önerileri okumak oldukça faydalı olacaktır.

                Beyaz Renklerin Huzuru

                Sadelik diyince ilk akla gelen şey, beyaz renklerin sık kullanılmasıdır. Beyaz mutfaklar hem hoş bir alan yaratır hem de mutfakların olduğundan daha geniş görünmesini sağlar. İster parlak olsun ister mat, mutfak dolaplarında beyaz renklerin kullanılması çok daha sade bir görüntü yaratır. Bunun dışında şık mutfak aksesuarları ile mutfaklarınızı kolayca dekore edebilirsiniz. Duvarlara yerleştireceğiniz mutfak renginiz ile uyumlu çerçeveler, küçük dekoratif mumlar, duvarlara yerleştireceğiniz raflar ile oldukça tarz bir görüntü yaratabilirsiniz.

                Renk Uyumu ile Yakalanan Şıklık

                Beyaz ile uyumlu olacak birbirinden farklı renk skalası bulunmaktadır. Bu renklerden birkaç tanesini seçebilir dolaplarınız ve diğer aksesuarların renk uyumunu oluşturabilirsiniz. Çok daha geniş bir mutfak alanına sahipseniz mutfaklar için kullanılan küçük koltuklardan alabilirsiniz. Bu koltukların koyu renklerden oluşmaması sadelik ve şıklık için önemlidir. Üzerlerine yerleştireceğiniz birbirinden farklı renklerde taşlı, pullu, tüylü şık yastıklar ile mutfaklarınızdaki atmosferi değiştirebilirsiniz. Bu sade olduğu kadar şık mutfakların rahatlığı ile keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

                Açık renklerin ağırlıkta kullanıldığı sade ve şık mutfaklar, ilk başta temizliği zor gibi göründüğü için tercih edilmek istenmese de bu ortamların yarattığı rahatlık ve huzur hem sizin hem de sevdiklerinizin keyifli vakitler geçirmesine imkan verir. Sade ve şık mutfak dekorasyon fikirleri ile siz de evlerinizde modern bir hava yakalayabilirsiniz.


Mutfak ve ev yenileme talepleriniz içn Evinin Ustası!

Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın, bizim için çok değerli!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!