SALON DEKORASYONUNDA RENKLERİN KULLANIMI

10 Ekim 2017

salon dekorasyonunda renklerin kullanımı

Sevdiklerimizin ve evimize gelen herkesin ilk gördüğü salonlarımızın dekorasyonu diğer odalardan hem daha kullanışlı hem de estetik açıdan daha farklı olsun isteriz. Bunun için de salon dekorasyonumuza daha çok dikkat ederiz.

Sevdiklerimizin ve evimize gelen herkesin ilk gördüğü salonlarımızın dekorasyonu diğer odalardan hem daha kullanışlı hem de estetik açıdan daha farklı olsun isteriz. Bu yazımızda salonunuzda hangi renkeleri kullanmanız gerektiği konusunda birkaç fikir vermek istiyoruz.    

1-Mavi Renklerini Yansıtın

Mavi Doğallıktır. Orjinallik ve sadeliktir. Saflığı ve dikkati üzerilerinde bulundurur her zaman. Tablo, perde tonlarını mavi renklere büründürerek sadeliği misafirler üzerinde de görselleyebilirsiniz.Bu sayede hoş bir görüntü sunarak sizleri ve misafirleri daha mutlu ve sempatik tavırlar içerisinde tutar.

2-Beyaz'ın Nezaketini Bulundurun

Beyaz, bizler için her zaman olumlu ve pozitif etkiyi, barışı simgeler.Beyaz, diğer renklere göre her zaman daha çok tercih edilen renkler olmuştur. Eğer bir salonunuzu düzenlemek istiyorsanız ilk olarak Led ve beyaz ışıklardan alarak bunu gözler önüne serebilirsiniz. Böylelikle parlak ve ışıltıcı,canlı bir duruşla sizi ve salonunuzu daha cazibeli ve berrak hale getirebilir.


3-Sarı Renkleri Odanıza Serpin

Sarı renkler parlaklığı simgeler. Sarı tonları her zaman ışıltıyı,cilveyi ve mutlulıuğu temsil eder. Eğer, eğlenceli ve heyecan dolu bir insansanız salonunuzun duvarlarına sarı renkte yağlı boya kullanmanızı önerebilirim. Sarı ton daha içi kıpır kıpır edeceğnden sizler gibi misafirleri de yine sizler üzerinde pozitif etki yaratacaktır.Böylelikle misafirlerinizi salonunuzda daha içten ağırlayacaksınız. 

4-Kahverengi Renkler Vazgeçilmeziniz Olsun

Kahverengi birçok insan için sert,koyu ve sıkıcı gelebilir.Ancak,koltuk takımları,masalar gibi birçok ev malzemelerinin en çok tercih edilen renklerinden birisidir.Bundan dolayıdır ki; Bununla örtüşecek bir perde ile uyumluluk sağlayabilir, misafirlerinizi de adete kamuflaj göstergesine büründürebilirsiniz. Kahverengi renkler tok bir ton olduğu için her zaman tercih edilen renklerde olmuştur.Kahverengi renkler genellikle toprağı ve uzuvlarını anlatır,yansıtır.Dolayısıyla kullanılan malzemeler her zaman bu etkiyi yansıtmıştır. Evlerin vazgeçilmezi olduğunu ve bu renklerin satış firmalarında en çok tercih edilen renkler arasında yer aldığını bilmekteyiz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!