Salonlar İçin Dekoratif Öneriler

08 Ağustos 2017

Ev dekorasyonunda salonun kullanışlı ve şık olması son derece önemlidir.

Ev dekorasyonunda salonun kullanışlı ve şık olması son derece önemlidir. Salon, aynı zamanda evin vitrinidir ve gelen misafirlerin ağırlandığı, hoş sohbetlerin yapıldığı yerdir. Salonunuzda yapacağınız ufak dokunuşlarla bambaşka bir hava yaratabilirsiniz. Sihirli dokunuşlara ev aksesuarları ile başlamak, en az mobilya seçimi kadar önemlidir.

Salonda yer alan ve yer kaplayan kolonları alçı levhalarla kapatabilir, buralarda kullanışlı nişler elde edebilirsiniz. Bu nişlerin üstlerine yerleştireceğiniz spot lambalarla, nişin içerisine koyacağınız şık aksesuarları dikkat çekici bir hale getirmek mümkün. Nişlerde kullanılan aksesuarlar arasında, küçük hayvan ve çiçek figürleri, gümüş ev gereçleri oldukça uygun olacaktır. Koltuklara uygun renkteki yastıklar ve sehpalarda konumlandırılan çiçekler, salon dekorasyonu için önemli aksesuarlardır. Köşelere konulan dekoratif mumlar ise, salona egzotik bir hava katmakla beraber, romantik ambiyanslar için ise oldukça şık aksesuarlardır. Salonun uygun yerlerine konulan abajurlar ise, aydınlatmadaki en önemli unsurlardır. Şık bir görünümün yanı sıra elektrik tasarrufu da sağlamaktadır.

Salon mekânına derinlik katmak isteyenler için ise, duvar veya tavanda kullanılan ve çok hoş duran üç boyutlu duvar panelleri oldukça idealdir. Paneller, salonunuza derinlik katarken aynı zamanda huzur da verecektir. Solon dekorasyonunda aksesuar seçimi yaparken, fazla abartıya kaçmadan şık ve sade seçimler yapmak gerekir. Kaliteli ve güzel birkaç aksesuar, basit onlarca aksesuardan daha havalı duracaktır. Yemek masalarında veya konsollarda kullanılan şamdanlar, dekorasyonun önemli parçalarıdır. Boyutları ve renklerine dikkat edilerek seçilen bu parçalar, salonunuza ahenkli bir görünüm kazandıracaktır. Kullanılan aksesuarların bir dili olduğunu unutmamak ve seçimlerimizi bu doğrultuda yapmak gerekir. Aksesuar renklerini gümüş ve pastel tonlarda seçmek ise, salonun rahatlatıcı ve huzur verici özelliğini yansıtır. Bir evin yaşanılan ve nefes alan bir yer olduğunu, duvarlarda kullanılan tablolardan anlayabiliriz.  Tablolar, salona apayrı bir hava katar ve kişilerin ince zevklerini yansıtır.

Dekorasyonun önemli ayrıntıları olan ve ambiyansın şık görünmesini sağlayan salon aksesuarları, gelişen endüstri ve çeşitlilik nedeni ile oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. Biraz vakit ayırarak ve araştırılarak bulunan aksesuarlar, salonunuzda sizin ince zevkinizi yansıtacaktır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!