Sararan Klozetler Nasıl Temizlenir?

08 Ağustos 2017

Evlerimizin prestij göstergelerinden biri olan banyolardan dekorasyon ve temizliğin önemini vurgulamadan sizin zaten farkında olduğunuzu biliyoruz.

Klozet takımlarınızın fiziksel yapıları ve tasarımları kullanım kolaylığı üzerine dizayn edilmişken klozet temizliğini göz önünde bulundurduğumuzda biraz ev hanımlarını zorladığının farkındayız. Bu sebeple Klozet Temizliği Nasıl yapılır? Sorusu üzerine pratik fikirler araştırdık. Klozet temizliği neden önemli, klozetin tasarımsal yapısı sonucu fazla suyla veya temizlik maddelerin temas etmediği bölgelerden mikropların yuva yapması, sizlerin sağlıklarını etkilemektedir.


Klozet temizliğine başlamadan önce ilk olarak bir eldiven ve maske öncelikli ihtiyacınız. Temizlik sırasında sıçramalara karşı sizleri koruyacaktır.

Klozetin kıvrımlı bölgelerinde toplanan mikroplara karşı mücadelede oynar başlı sprey temizlik malzemeleri ile mikrop yuvalarına karşı savaş açın ki, işi kökünden halledin.

Klozetin sararmalarına karşı sizin yol arkadaşınız amonyaklı temizlik kremleri olacaktır. Yanınızdan ayırmayın. Sizde seveceksiniz. Sararan Klozetlerde  temizliğe Amonyaklı temizlik kreminin üzerine de bir miktar çamaşır suyu ile zaten mikropların kökü şer odakları dağılacaktır. Size son bir ölüm vuruşu lazım olacaktır. Ovalamak. Ovalama sararan klozetlerin temizliğinde klozeti içeriden feth etmenizi sağlayacaktır.

Soğuk suyla bir durulama işlemi oh klozet mis.


 

Her savaşın bir yan etkileri oluyor ve temizleme işleminden sonra odanın havalanması gerekecektir. Kullandığımız ağır temizlik silahları yüzünden banyonuzun belli bir dönem havalandırılması ve kullanılmaması gerekiyor. Yukarıda saydığımız temizlik malzemeleri ağır kimyasal içerikleri vardır kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Sizin sağlığınızdan hiçbir şey önemli değil.

 

Sararma dışında klozetin içinde kireçlenme meydana gelmesi halinde kireç çözücüler ve tuz ruhu işi kökünden halledecektir. Tuz ruhunu solumamaya özen gösterin.

 

Banyo temizliğinde veya ev temizliğinde kimyasal temizlik malzemeleri ile kendinizi zehirlemek istemiyorsanız. Sizlere önerimiz sprey şişesinin içine sirke, su ve karbonatı birleştirip karışım haline getirmeniz ile de evinizde yukarıda ki kimyasal temizlik malzemelerin verdiği zararları vermeden temizliği başlayabilirsiniz.