SHINGLE ÇATI KAPLAMA UYGULAMASI

06 Ağustos 2017

çatı

Shingle çatı kaplama sistemleri özellikle son yıllarda hızla yayılan uzun ömürlü, kolay uygulanabilir, ekonomik ve dekoratif görünüm sağlayan uygulamalardır.

Asfalt kiremit shingle çatı kaplama uygulaması hızla yayılan son çatı kaplama tekniğidir. Her türlü hava koşuluna yüksek dayanıklılık gösteren shingle çatı kaplama, fibrocam taşıyıcı ile dayanıklı okside bitümden yapılan, üzeri renkli mineral granülleriyle örtülü çatı kaplama malzemesidir. En az %20 eğimli çatılar için tavsiye edilen shingle , ekonomik, güvenli, uzun ömürlü, kolay uygulanabilir ve daha birçok özelliğiyle hızla en çok tercih edilen shıngle çatı kaplama malzemesi olmaya devam etmektedir.  


Alt tabakasında zemine uygulanabilmesi için zift tabakası, ortasında kırılma ve yırtılmaya karşı bulunan cam tülü ve üst kısmındaki mineral tanecikleriyle ultraviyole ışınlara karşı dayanıklıdır. Kendinden yapışkanlı olmakla birlikte zemine monte edilerek daha da sağlamlaştırılabilir. Shingle çatı kaplama elastik bir yapıya sahiptir, böylece üzerinde rahatça yürünebilir. Diğer çatılara göre daha hafiftir; yapıya ağırlık yüklemez. Kırılma, uçma, yırtılma yapmaz, uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

  Isı farklılıklarına, kimyasal asitlere, iklim değişikliklerine dayanıklıdır. Çok düşük sıcaklıklarda dahi çatlama yapmaz. Sürekli onarım ve bakım gerektirmez. Kullanılan parçaları sayesinde montajı kolaylaşır ve kalitesi yükselir.  Aynı zamanda hafifliği sayesinde yapılardaki ek yükün artmasını engelleyerek deprem riskine karşı da güvenilir bir shingle çatı kaplamaya sahip olmanızı sağlar. Farklı renk ve model seçenekleri ile dekoratif bir görüntü oluşturur, estetiktir. Bunun yanında farklı ebatlarda yapılarak her türlü çatıya uygulanabilir, kolayca uyum gösterir. 


Gizli dere, mahya, oluk, baca gibi detaylarda çözüm kolaylığı getirerek, farklı malzeme kullanımına ihtiyaç duyulmadan tüm çatıda shingle çatı kaplama ile bütünlük sağlanır.  Eski veya yeni fark etmeksizin bütün çatılarda kolaylıkla uygulanarak zamandan tasarruf edilmesini kolaylaştırır. Yonca, yaprak, dikdörtgen, petek, yuvarlak, elmas, altıgen biçimleri ve çeşitli renk alternatifleri sunar. Karmaşık çatı formlarında uyumluluk göstererek estetik bir yapı sağlar.Kiremit çatılara oranla çok daha fazla avantaj sağlayan shingle çatı kaplama tekniği ile kiremite göre binanıza ortalama 5 kat daha az yük bindirilir. Mükemmel bir çatı izolasyonu için her şeyi karşılar ve her türlü çatı türüne kolayca uygulanabilirliğe sahiptir. Ahşap konstrüksiyon çatılar, çelik konstrüksiyon çatılar, modern mimari çatılar, eğimli beton çatılar ve kubbelerde kullanılmasında hiçbir sakınca olmamakla birlikte hayal ettiğiniz çatıya kavuşmanızda oldukça güvenilir ve kaliteli bir kaplama örtüsüdür.

Shingle çatı kaplama kırılmaz özelliği, etkileyici görüntüsü, kalıcılığı ile gönül rahatlığıyla tercih edilebilir ürünlerdir. Geniş renk ve model seçenekleriyle hayal ettiğiniz, zevkinize uygun dekoratif çatıya kavuşmanızı sağlar. Aynı zamanda dayanıklı yapısıyla binanızın ömrü boyunca  dış etkilere karşı güçlü koruma oluşturarak, senelerce kullanabileceğiniz işlevsel ve sorunsuz bir çatıya sahip olmanızı sağlar. Klasik veya modern fark etmeksizin yapılarınızda zarif bir görüntü oluşturur.

Geçmişten günümüze her zaman ayrı bir öneme sahip olan mimari alanında gösterilen büyük değişim ve dönüşümler sayesinde çatı sektörü de hızla yenilenmekte ve gelişmektedir. Shingle çatı kaplama sistemleri ise bu dönüşümün bir parçası haline gelmiş ve etkileyici yapıların temel unsurları arasında yer almıştır.


Siz değerli okuyucuarımızın yorumları bizler için çok önemli bizimle paylaşmayı unutmaz iseniz seviniriz.

Sitemiz üzerinden Shınghle çatı kaplama yapan firmalardan fiyat teklifi alabilirsiniz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!