Siyah Ev Dekorasyonu

31 Ağustos 2017

siyah ev

Ev dekorasyonunda genel olarak tercih edilen temalar renkli ve beyaz dekorasyonlardır. Oysa biz bu defa alışılmışın dışında, yepyeni ve simsiyah fikirlerle karşınızdayız.

Ev dekorasyonunda genel olarak tercih edilen temalar renkli ve beyaz dekorasyonlardır. Oysa biz bu defa alışılmışın dışında, yepyeni ve simsiyah fikirlerle karşınızdayız. Çoğumuzun gözüne ortamı boğan ve sıkıcı bir tercih olarak görünen siyah, aslında doğru kombinasyonlarla ve doğru yerlerde kullanıldığında asaleti ile dekorasyonu bambaşka yerlere taşımaktadır. O halde bugün siyah ev dekorasyonlarından konuşuyoruz.

Özellikle erkeklerin ev dekorasyonunda severek kullandığı siyahı nadiren de olsa kadınlar da tercih edebiliyor. Biz de farklı olmaktan çekinmeyenler için göz alıcı birkaç öneride bulunuyoruz ve siyah ev dekorasyonunun kesinlikle karşısında duranlar için o kadar da emin olmamalarını, yazımıza biraz göz atmalarını öneriyoruz.


Siyahı ev dekorasyonunda kullanmanın en etkileyici yolu duvarlarda cesurca kullanmaktır. Özellikle mat siyah boya duvarlarınızı inanılmaz asil gösterecektir. Komple siyaha boyayabileceğiniz gibi tek, iki duvar şeklinde veya geometrik formlar halinde siyahı duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Beyazın siyaha ne kadar yakıştığını hepimiz biliyoruz. Dekorasyonunuzda siyahı rahatça kullanabilmek için beyazdan yardım alabilirsiniz. Boya yerine duvar kağıdı kullanarak da siyaha dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz. Bir başka yol ise kullanmak istediğiniz alanın arka planındaki duvar panellerini siyah olarak tercih etmektir.

Duvarlar ile uyumlu olacak şekilde siyahı zeminde de kullanabilir veya yine beyazdan yardım alabilirsiniz. Siyah fayans, parke veya farklı kaplamalar ile de siyah ev dekorasyonu yapabilirsiniz. Kahverengi , gri veya beyaz yer döşemelerinin üzerine siyah halı tercihinde bulunarak da etkili bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Bu renkler siyah ev dekorasyonu yapmak için yardım alabileceğiniz en risksiz olanlarıdır. Tabi kırmızı ve siyahı birlikte kullanmak da oldukça iddialı bir ev dekorasyonu oluşturacaktır.


Sade mi sade, asil mi asil çok şık ve iddialı salon dekorasyonlarında bugün siyah salon dekorasyonu var. Olmaz demeyin! Bakınız yukarıya, olmuş. Hem de çok şık olmuş. Siyah severlere sesleniyoruz, deneyin. Özellikle TV ünitesinde siyah duvar kullanmak son derece iyi bir dekorasyon fikri bizce. Yetmez diyorsanız duvarlarını komple siyaha boyadığınız bir odaya şöyle rahat bir iki kırmızı kanepe koyarak sinema salonunu evinize getirebilirsiniz.

Evin tamamını siyah ile dekore etmek istemeyenler veya evin tüm dekorasyonuna kendi başına karar veremeyenler için özel kullanım alanları olan yatak odalarında siyahı kullanmanın harika bir fikir olduğunu söyleyebiliriz. Eminiz ki doğru dekore edildiği sürece son derece asil görünecektir. Tıpkı bu muhteşem yatak odası gibi.


Siyah banyo dekorasyonu da başta pek sıcak gelmese de gayet hoş bir dekorasyon fikridir aslında. Hatta siyahın ev dekorasyonunda en yakıştığı alanlardandır. Banyo duvarları ve zeminini siyah kullanmak banyonuzu oldukça sade ve zarif gösterecektir. Banyo dolaplarını siyah seçerek de etkili bir siyah dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Siyah mutfak mı olur demeyin, siyah bir ev dekorasyonu yapmanın bir diğer yolu da mutfak dekorasyonunda siyahı etkin bir şekilde kullanmaktır. Doğru tarz ve doğru kombinasyonu yakaladığınız sürece siyahın mutfak dolaplarında dahi son derece şık durduğunu görebilirsiniz. Kabul ediyoruz, aşırı güzel. O halde siz de evinizin herhangi bir alanında siyah dekorasyon yaparak farklılığı yakalayabilirsiniz.

Bir başka yazımızda siyah ev dekorasyonlarını daha detaylandırmak üzere hoşçakalın.