Siz De Duvarlarınızı Yazıyla Süsleyebilirsiniz

07 Ağustos 2017

Bembeyaz, tablolar ve fotoğraflar asılı duvarlar artık tarih oluyor! Evlerdeki önemli dekorasyon değişimleri içerisinde artık konuşan duvarlarda var.

Bembeyaz, tablolar ve fotoğraflar asılı duvarlar artık tarih oluyor! Evlerdeki önemli dekorasyon değişimleri içerisinde artık konuşan duvarlarda var.  Evlere yaratıcı bir hava katan bu trende sizde kolayca ayak uydurabilirsiniz. Çok ufak bir bütçe ile konuşan duvarlar elde edebilir, çocuklarınız için de harika tasarımlara imza atabilirsiniz.

Konuşan Duvarlar Yaratmak İçin

Sizde konuşan duvarlara sahip olmak ve eğlenceli yazıları ölümsüzleştirmek için 2 farklı yol izleyebilirsiniz. Bunlardan ilki hemen hemen her kırtasiyede veya ev dekorasyon mağazasında bulabileceğiniz duvar yazıları. Diğer yöntem ise çok daha eğlenceli! Kara tahta boyası ile eski okullardaki kara tahtaları duvarlarınıza taşıyabilirsiniz.

Duvar Yazıları İle Duvar Süsleme

Duvar süsleme için ilk yöntem kolayca bulabileceğiniz duvar yazılarıdır. Bu yazılar günümüzde hemen hemen her ev dekorasyon mağazasında satılmaktadır. Kendinden yapışkanlı bu yazıları ise duvara yapıştırmak veya çıkartmak oldukça kolay. Öncelikle bu mağazaları dolaşarak, size uygun bir yazı seçin. Böyle bir yazı bulamazsanız, büyük kırtasiyelerde bile yaptırabilirsiniz. Ardından bu yazı için bir duvar seçin. Örneğin çay ve kahve saatleri için ayırdığınız berjerlerin üstündeki duvar, bu yazılar için harika olabilir. Ardından yazının arkasında bulunan beyaz bandı sökün ve yapıştırın. İşte bu kadar!

Kara Tahta Boyası İle Duvar Süsleme

Diğer bir yöntem ise biraz daha kalıcı! Bu yöntemde yapı marketlerden satın alacağınız kara tahta boyası ile duvarlarınızı adeta bir yazı tahtasına çevirebilirsiniz. Mutfağınızda belirleyeceğiniz ufak bir bölüme, çocuk odası veya salondaki bir duvara bu boyayı uygun şekilde boya fırçası ile sürün. Ardından ikinci katı geçmek için 1 gün bekleyin. Yeterli olmasa üçüncü katıda uygulayabilirsiniz. Kırtasiyelerden edinebileceğiniz renkli tebeşirler ile bu duvarlara istediklerinizi yazabilir ve silebilirsiniz. Böylece çocuklarınızın yaratıcı yönlerini engellemeden hayal güçlerini kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

Son zamanlarda duvarları yazıyla süsleme işi oldukça popüler olmaya başladı. Evlere yeni ve farklı bir soluk getiren bu trende sizde ayak uydurun! Böylece duvarlara yazdığınız veya yapıştırdığınız hayat felsefeniz haline gelen cümleleri, kelimeleri ve odanın ambiyansına uygun yazıları misafirlerinizle de paylaşabilirsiniz! Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!