Sizi Yansıtan Ev Dekorasyonu Fikirleri ve Örnekleri

08 Ağustos 2017

ev-dekorasyonu-fikirleri-örnekleri

Burada işte ev dekorasyonu fikirleri olarak hangi odayı hangi amaçla kullanacağınız ve bu odada ne gibi işlevsellikler bulunmalı ilk olarak bunları düşünüyorum.

Siz nasıl birisiniz öncelikli olarak onu bilsek daha iyi olur gibi. Ama onu ben bilemem ki demeden kendime göre bir yazı hazırladım. Bana benim kadar benzeyen birkaç kişi ile tanışırsam da mutlu olurum.

Kendim için düşündüğümde ilk olarak aslında fazla koyu tonlar, insanı boğacak renkler ve akabinde evin içindeki gereksiz aksesuar kullanımı. Sanki ev benim için değil eşyalara depo olarak tutulmuş gibi hissettiriyor.

   Burada işte ev dekorasyonu fikirleri olarak hangi odayı hangi amaçla kullanacağınız ve bu odada ne gibi işlevsellikler bulunmalı ilk olarak bunları düşünüyorum. Bir Hanım Efendi için mutfak dekorasyonu ve kullanışlılığı nasıl evin tamamından önemli gibi dursa da bu önem evin için her yerinde de geçerlidir.

 

Mutfak büyük, ferah, kullanışlı bir tasarım, salon duruşu ve tasarımı ile ağırlığının belirtisi olmalıyken. Banyo dekorasyonu ise ailenin prestij kaynağıdır. Yatak odası dinlenme alanı olduğundan ferah ve estetik havası olmalıdır. Rahat olması da cabası.

scandinavian home decoration ile ilgili görsel sonucu 

Ev Dekorasyonunda Mobilya Nasıl Seçilir?

Mobilya gider bakar alırsınJ. Şaka bir yana tek atım kurşun gibi olmalı ve 12’den vurmalıyım. Birazda komşulara nispet yapsak iyi olur Tabi.

·        Ya artık tek tip takım dönemi bitti gibi.

·        Ev dekorasyonu fikirlerinde illa da oturma odasında ben buradayım diyen bir duruş için büyük koltuklar ikiz takımlara gerek yok.

·        Odada biraz daha yerden tasarruf etmek ve şıklıktan pekte kaybetmeden yola devam etmek için aksesuar ve tablolar kullanabilirsiniz.

·        Mobilya seçiminde renk farklılıkları yapabilir ve farklı dönem mobilyalar ile evde biraz daha farklı bir ortam yaratabilirim diye düşünüyorum.

·        Ev Dekorasyonu Fikirlerinizde bide oda ve evinizin fiziki özelliklerine göre bir dekorasyon haritası çizelim. Küçük odalarda nasıl avangard mobilya kullanılmayacağı aşikar ise ;L tipi oda şeklinde Büyük metre kare değil ise odayı köşe takımını boğacağını unutmayalım.

·        Yani mobilya ile odanız bir bütün olmalı!

·        Oda zaten küçük ben nasıl dekorasyon yapıyım, bu kadar şeyi nasıl sığdırırım diyor isek biraz daha ayaklı mobilya seçersek iyi olur. Tekerlekli eşyalar ile de odada istediğiniz gibi yer açabilirsiniz.

·       Ev Dekorasyonun Fikirlerinde tek renk veya tek tip malzemeler ile boğmasak da seviniriz.

 scandinavian home decoration ile ilgili görsel sonucu


Ev Dekorasyonunda Aksesuarlar Nasıl Seçilir?

 

Aksesuarlar biraz bütçeyi sarsabilir. Burada bütçemizi iyi seçelim ve ay sonunda başımızı yerlere taşlara vurmayalım. Sonra cuzlana hurma çekirdeği atıp olmayan parayı bereketlendirmeye çalışmayalım.

Şimdi odada nereye ne koyalım aşamasındayız. Duvar da tablomu olsun masada şamdan mı olsun, veya biblolar ile bir tasarım mı yapsak. Burada odayı boğmamak ve aksesuarın büyüklüğü ve neyi nerde kullanmalıyız.

Duvarlarınız da renk tercihini biraz daha açık enlerde seçmiş isek parlak ve koyu aksesuar seçersek para verdiğimiz belli olsun.

           

            Burada önemli olan zıtlıkların belirginliği ile bir duruş yakalamaktır.

İlgili resim


Mesela odada, evin genelinde bir dekorasyon tarzı ile yola başladıysanız onla devam etmekte fayda var.

Mesela

Endüstriyel Dekorasyon ile yola başladıysanız biraz Retro biraz koyuluk biraz bilinmezlik size ev dekorasyonu fikirleri olarak dönecektir.

Art Deco Dekorasyon ile yola devam edecekseniz. Tek renk boya, koyu renk koltuklar, Geometrik şekilli kırlentler, aydınlatma aksesuarları ve olmazsa olmaz aynalar, Kırlentleri tamamlayan perdeler benzer figürlü.

Country Dekorasyon bir öze dönüştür. Biz genelde Country dediğimizde Fransız veya Amerikan tarzını yansıtan mobilya gibi düşünsek de Country memleket anlamına gelir. Yani zaten genelde son 10 yıl öncesine kadar bizim evlerimizde Country Dekorasyon hakimdi.

Burada birkaç örnekle ev dekorasyon tarzlarını anlattık.

art deco interior design ile ilgili görsel sonucu

Hangi odada hangi aksesuarı alacağınızı önceden belirlerim genelde. Yoksa alıp geliyorum aksesuarları evde nereye koyacağıma karar veremiyorum. Aldığımda boşa gidiyor paramda.

Ev Dekorasyonunda Renk Seçimi

Benim genelde evdeki tercihim krem rengi veya açık tonlar ile renk tercihi beni boğmuyor evde otururken kendimi iyi hissediyorum. Her türlü dekoratif malzeme ile de uyum sağladığı içinde sizi büyük bir zahmetten kurtaracaktır.

Koltuklarda mavi rengi, avizelerde maviyi tamamlayan soft renler sizi ta bir ufka yolculuğa başlatacak.

Şöyle bir tavsiyede verebilirim. Duvarda gri rengi tercih ederseniz eğer üzerinde soft kırmızı pembe mavi yeşil gibi renkler odanızı göz alıcı boyuta taşıyabilir.

Ev Dekorasyonu Fikirlerinde Sadelik!

Ev Dekorasyonu Fikirleriniz de sadelik antre dekorasyonundan başlar. Sade şık bir duruş. Her zaman şundan tarafım Sade olacak, şık olacak, ben buradayım derken görgüsüz dedirtmeyen, bir tarz ile kendime bir ev yaratmak istiyorum

         

Bu yüzden ferahlık ve pozitif duygulan dalgaları yayan bir ev ile kendimi baş başa bırakmam lazımdı.

Bu kadar şeyi söyledik bir de evin kolay temizlenebilir, gerekli depolama alanları ile de kullanılmayan malzemeler kendine görünür yerlerde yer bulamamalı.

Ev dekorasyonunun fikirlerinin bir değişmezi aynaların evinize fazla aksesuar ve dekoratif malzeme kullanmadan bir derinlik ve sadelik katması ev dekorasyonu fikirlerinizde sizlere yardımcı olacaktır.

Bir sürü şey saydık bize bir iç mimar lazım, her işi ehline bırakmak lazım!
Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!