Sizler de Tabaklarınızı Tuvale Çevirin

07 Ağustos 2017

Tabaklar üzerinde yapılan güzellikleri gördükçe kendinizi bir sanat sergisinde geziyormuşsunuz gibi hissetmeniz çok normaldir.

 Dekorasyon; herkesin yaşadığı yerde yapmak istediği güzel değişikliklerdir. Ev dekorasyon önerilerini baz alarak, kimisi dekorasyonu tüm eşyaları değiştirerek yapar, kimisi ise sadece birkaç küçük değişiklikle yaşam alanını güzelleştirebilir. Tabii ki tüm bunlar imkanlar dahilinde yapılmaktadır. Eşyalarını baştan sona değiştirmek istemeyen ya da buna imkanı olmayanlar ufak tefek sihirli dokunuşlarla gerçekten hoş bir görüntü sunabilir.

 Bugün size bahsedeceğimiz konu ise; sihirli dokunuşlardan birisi olan tabaklar olacak. Artık öyle şeyler farklı boyutlara getiriliyor ki gerçekten ağzımız açık kalıyor. Bunlardan biri de tabaklar. Tabaklar üzerinde yapılan güzellikleri gördükçe kendinizi bir sanat sergisinde geziyormuşsunuz gibi hissetmeniz çok normaldir.

 Renk Cümbüşü Tabaklar

 Dekorasyon fikirlerinden tabakları tuvale çevirme fikri özellikle son zamanlarda rağbet görmektedir. Kullanmadığınız ya da bir sanat eseri görüntüsü vermek istediğiniz tabaklarınız varsa siz de tabaklarınızı rengarenk boyalar ile tuvale çevirebilirsiniz. Dilerseniz tabakların üzerine istediğiniz şekilleri çizerek ve boyayarak  tabaklarınızı renklendirebilirsiniz. Güzel bir aile resmi çizebilirsiniz ya da çiçek buketi, kısacası ne istiyorsanız yeteneğiniz dahilinde tabaklarınıza çizip boyayabilirsiniz. Daha dağınık bir renklendirme yapmak istiyorsanız dilediğiniz renkleri uygulayarak dağınık ve karışık ama güzel bir tuval yapabilirsiniz.

 

Tabak Boyama Nasıl Yapılır?

 Sizlere tabaklarınızı istediğiniz gibi boyayabilceğinizi söyledikten sonra bunu nası yapacağınızı yazmamak olmazdı. Tabakları nasıl tuvale çevirebileceğinizi kısaca anlatalım;

 

Ø  Malzeme olarak; akrilik boya, porselen boyama kalemi kullanılmaktadır. Hatta oje bile kullanılabilmektedir. Ayrıca ince ve kullanışlı bir fırça da gerekmektedir.

Ø  Tabağı temizce yıkayın ve kurulayın. Üzerinde herhangi bir pürüz ve leke olmamasına dikkat edin.

Ø  Herhangi bir hata olması durumunda alkolle temizleyebilirsiniz.

Ø  Boyaların kurumasını bekleyin ve isterseniz üzerine vernik atabilirsiniz.

Ø  Boyaması biten tabağınızı isterseniz duvara asabilirsiniz veya yapıştırabilirsiniz. Dilerseniz de tabağın arka kısmına bir dayanak kısmı yaparak herhangi bir yerin üzerine koyabilirsiniz.

 

Eskiyen veya kullanmak istemediğiniz tabaklarınızı değerlendirerek onları birer tuvale çevirebilirsiniz. Bunun için tabak dışında malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Boya, fırça gibi ama yukarıda da dediğimiz gibi ojeyle bile yapabilirsiniz. Siz de kendinize güvenin ve tabaklarınızı tuvale çevirin.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!