Stüdyo Daireler İçin Ev Dekorasyonu Önerileri

21 Kasım 2017

Stüdyo daireler

Günümüzde büyük şehirlere çalışmak için giden birçok yalnız insan stüdyo daireler tutmaktadır.

  Günümüzde büyük şehirlere çalışmak için giden birçok yalnız insan stüdyo daireler tutmaktadır. Son dönemlerde yaygınlaşan stüdyo daireler, yalnız yaşayan insanlar için tek kişilik, küçük ve kullanışlı daireler sunmaktadır. Günümüzde büyük şehirlerdeki dairelerin metrekare fiyatlarının artması ile daha uygun fiyatlarla alınabilen, kiralanabilen 1 + 0 daireler stüdyo daire olarak adlandırılmaktadır. Mutfak, yatak odası ve salonun bir arada olduğu bu daireler, küçük oldukları için oturanları tarafından, stüdyo daireler nasıl döşenir diye birçok soruyla karşılaşılmaktadır. Bu yaşam alanları ne kadar küçük olursa olsun, akıllı dekorasyon fikirleri ile çok daha kullanışlı alanlar yaratılabilir.

                Öncelikle temel amaç, bu yaşam alanını daha geniş ve büyük göstermektir. Bu nedenle duvarlarda açık renkler kullanılmalıdır. Krem renginin yanı sıra açık pembe ve soft tonlar da dekorasyon için kullanılabilir. Bunun dışında, mekânı geniş göstermek için aynalardan da yararlanılabilir. Ayrıca, hem yatak odası hem de salonu aynı yerde konumlandırmak zorunda kalacağınız için bu iş kolay olmayabilir. Bu iki alanı, bir dolap, paravan, panel ya da perde yardımı ile ayırabilirsiniz. Böylelikle bu iki alanı farklı aydınlatma sistemleriyle ayırabilirsiniz.

                Mobilya seçimi stüdyo daireler için oldukça önemlidir. Küçük daireler oldukları için evinizin kaç metrekare olduğunu bilmeniz, mobilya seçiminde işinize yarayacaktır. Mobilyalarınızı büyük değil daha küçük parçalardan seçmeli, koyu renklerden de kaçınmalısınız. Ayrıca duvarlarınızda farklı çerçevelere yer verirseniz, renk uyumu yakalayabilir, tarz bir hava yaratabilirsiniz. Katlanır masalar gibi fonksiyonel mobilyalar ile daha geniş alanlar yaratılabilir. İşiniz bittiğinde katladığınız masanız ile evinizde daha çok metrekare kazanabilirsiniz. Ayrıca raflara daha çok yer vermelisiniz. Bu raflar, hem dairelerinizde şık bir görünüş yaratır hem de depolama alanları olduğu için işlevseldir.

Yorumlarınızi bizim için çok önemli paylaşmayı unutmayin!!!!

İç mimarlarımız hazır beklemekte::))Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!