Taşınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

08 Ağustos 2017

Evden eve nakliye firmaları gelmeden önce ve taşınırken nelere dikkat etmelisiniz? Ev Taşımasında: En son neleri kutula malısınız? Neleri yanınızda bulundurmalısınız?

 En son kutulanacak 10 şeya) Taşınma sırasında elinizin altında olmasını isteyeceğiniz eşyalar.b) Elektrikli aletlerin tv, Laptop, ütü, uydu alıcısı müzik seti, masaüstü bilgisayar ve diğer elektrikli aletlerin kablolarının nereye koydum bunu deyip te kaybolmasın diyorsanız hepsini aynı kutuda saklayın.  c) Evden eve nakliye için gelen firma elemanlarından önce dolap, tablo, fort manto, askılık gibi eşyaların sökümü için çekiç, kerpeten, pense, yıldız tornavida gibi aletleri ve koli bandı gibi malzemeler her daim ihtiyaç duyacaksınız.  d) Ev taşıması sırasında fazlasıyla emek göstereceksiniz ister istemez. Gelen evden eve nakliye firması çalışanlarda çalışırken susayacaklardır illaki. Yanınızda 5 litre su ve yeterince plastik bardak almayı unutmayın.

 

 

e) Evinizi taşırken yemek hazırlamaya ne vaktiniz nede malzemeniz olacaktır. Sizlere tavsiyemiz tekrar masraf olmasın diyorsanız sandviç benzeri aperatif yiyecekler hazırlayın.f) Ev taşıması öncesinde eğer varsa ev sahibi, apartman görevlisi gibi kişilerle eş zamanlı bir çalışma yapabileceğiniz bir ortam hazırlayın.g) Ev taşıma süreci beklenmedik masrafları da yanında getirebilir. Yanınızda belli bir miktar nakit para ayırsanız iyi olur.

 

 

h) Temizleme sürecinde size ilk lazım olacak malzemelerden bazıları da temizlik malzemeleri olacaktır. Sabun, vilada, kova gibi malzemeler elinizin altında olsuni) Ev taşıması yaptığınız evde elektrik olmaması ihtimaline karşı bir ışıldak alırsanız sonradan mağduriyet yaşamak istemezsinizk) Sürekli kullandığınız ilaçlar varsa çantanıza veya son kolilerden birine koyunl) Taşındıktan sonra hemen kolileri açacaksınız. Maket bıçağı gibi kesici malzemelerden de temin ederseniz, bıçakların ucu körelmeden ihtiyacınız görülür.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!