Temizlik Şirketleri Nasıl Olmalı?

25 Haziran 2017

temizlik şirketleri

Günümüzde genellikle evlerde hem kadınlar hem de erkekler beraber çalıştığı için, ev temizliği ihmal edilen bir konu haline gelmeye başlamıştır. Bu yüzden insanlar dışarıdan profesyonel temizlik desteği almaktadır. Bu hizmeti vermek için kurulan temizlik şirketlerinin yapması gereken bazı şeyler var.

·         Temizlik Hizmetleri şirket bünyesinde yapıldığından ihtiyacı olan kişi ya da kuruluşların firmayı araması ile eleman ihtiyacı temin edilir. Temizlenecek alan ev, işyeri, okul, hastane, ya da inşaat temizliği olabildiğinden neresi olduğu konusu ve metrekaresine göre ekip ve ekipmanlar gönderilir.

 

·         Her alan için farklı deterjanlar kullanılırken temizlik hizmeti sunan firmalar doğa dostu, insanlara ve çevreye zarar vermeyen ürünleri tercih etmelidir.

 

·         Temizlik ortamın mikroplardan arınıp, hijyen şartlarını yakalamak anlamı taşıdığından, temizlik firmaları bu konuda hassas davranmalıdır. Ortama göre farklı bez ve deterjan kullanılarak, arındırma işlemi yapılır

 

·         Çalışanlara önceden eğitim verilmelidir.

 

·         Temizlik hizmeti sunulurken ortamda uyulması gereken kurallar içinde mobilya duvar ve yer gibi alanların koruyuculuğunu sağlanmalı, zarar verecek kimyasallarla müdahale edilmemelidir.

 

·         Öncesinde deneme yapılarak kontrolü yapılmış temizlik malzemeleri kullanılması, boya sökücü veya cila çözücü özelliği olup olmadığını anlamayı sağlar. Her ortamın farklı boya ya da yer kaplaması aynı zamanda mobilyaları olduğundan temizlik hizmetlerinin, kullanıma en uygun ürünleri seçip onay almış olması gerekir.

 

·         Temizlik hizmetleri sabah işe başlayıp akşam bitecek şekilde düzenlemelerle aldığı işi müşteriye teslim eder. Amaç müşteri memnuniyeti ve sürekliliği sağlamak olduğundan, son derece titiz ve özentili çalışılmalıdır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!