TRAFO HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

06 Nisan 2018

TRAFO HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

TRAFO HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ İLE ELEKTRİK PANOLARİNİZİ GÜVENDE TUTUN!

      Hırsızlık ne yazık ki  ülkemizde de yaşanmaktadır. Üstelik malesef hırsızlar hırsızlık yaparken sınır tanımamaktadır. Ev, iş yeri ya da arabalara girerek eşya çalan hırsızlar özel kişilere zarar verdikleri gibi trafolardaki bakır tel ve içindeki yağı çalarak devleti de zarara sokmaktadır. Bu şekilde yüksek maliyetlerle kurulan trafolar yapılan bu çirkin davranış ile birlikte büyük zarar görmektedir. Bu ekonomik zararın önüne geçebilmek için trafo hırsız alarm sistemleri üretilmiştir.

1 . Trafo Hırsız Alarm Sistemlerinin Özellikleri

     Trafoları hırsızlardan korumak için yapılan hırsız alarm sistemleri arasında elektrik kesintisinden etkilenmeyen sistemler mevcuttur. Ayrıca bu sistemler arasında güneş enerisi ile çalışan sistemler de vardır. Trafo hırsız alarm sistemleri ile yapılan hırsızlık girişimi anında haber verilmektedir. 

2 . Trafo Hırsız Alarm Sistemlerinin Önemi

     Trafolar ciddi yüksek maliyetlerle kurulduğu için trafolara verilen zararlar haddinden fazla zarara neden olur. Çoğunlukla trafolar tarla sulaması yapılması için kurulmaktadır. Bu sebeple kurulan trafolar zarar gördüğünde ayrıca tarladaki mahsüller de zarar görebilmektedir. Bu kadar yüksek zararlara girmek yerine düşük maliyetlerle trafo hırsız sistemi kurarak zararı önlemek en mantıklısıdır.

3 . Trafo Hırsız Alarm Sistemlerinin Çalışma Sistemi

     Trafo hırsız alarm sistemi ile yapılan hırsızlık girişimi, bağlantı kurulan cep telefonu hattı ile mesaj, çağrı ya da mail yoluyla polis ya da jandarmaya gerekli bilgi verilerek haberdar edilmektedir. Bu sistemler ile hırsızlık bildirisine cevap verilene dek arama yapılması ayarlanabilmektedir. Trafo hırsız alarm sistemlerince hırsızlık girişimini hareket sensörü ya da diğer sensör sistemleri ile tespit edilmektedir. Ayrıca tarla sulamasında kullanılacak trafolar, uyarı ve kontrol sistemleri ile korunabilir ve röle çıkışına bağlanan su motoru da mesaj ya da sesli arama ile kontrol edilebilmektedir.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!