TROPİKAL ESİNTİ İLE EVİNİZİN MODUNU DEĞİŞTİRİN

31 Ekim 2017

TROPİKAL ESİNTİ İLE EVİNİZİN MODUNU DEĞİŞTİRİN

Evde bitki ve yeşilin tonlarından faydalanmak ruhen insanı farklılaştırır.

Evinizin klasikliğinden sıkıldınız mı ? Evin modu sizin modunuzu da düşürüyor mu ? Tüm bu sorular birkaç adımla değiştirilebilir. Evde bitki ve yeşilin tonlarından faydalanmak ruhen insanı farklılaştırır. Huzur dolu bir moda girip ev farklı bir boyuta gelir.

Tropikal stil ile evlere merhaba

Tropikal stili ile gerçekleştirilen en belirgin detaylar deniz, güneş ve masmavi bir gökyüzünün ferahlatıcı bütünlüğüdür. Bu detayları evinizde kullanarak şüphesiz muhteşem bütünlükler elde edilebilir. Sıcaklığı, egzotik havası, doğal malzemeleri, rahatlığı, şıklığı ile tropikal tarz özellikle yazlık evler için harika bir tercih olacaktır. Tropikal tarzın cesurluğu kendini en çok renk olarak gösterir. Mavi, yeşil, turuncu, kırmızı, sarı gibi canlı ve göze hitap eden renkler.

Tropikal dekorasyonda akla gelen ilk şey : bambu

Dekorasyonda ahşap sever iseniz bu stilde daha çok bambu ile örülmüş mobilya ve sehpalar tercih edilebilir. Masa ve sehpa da kullanılan bambu için cam tercih ediliyor. Bambu ağaçları ile evinizde salon ve banyoda  muhteşem farklılar yaratır. Bambudan yapılmış bir masa lambası ve üzerine işlenmiş detaylı bir lamba da tercih edilebilir. 

Tropikal  banyo tasarımı

Deniz ve doğa resimleri olan tablolar ile evinizi değiştirin. Aynanın arkasında duvar kağıdı kullanılırsa banyonuz renklenir. Farklı tarz ve tropikal banyo tasarımını yansıtan seramik veya fayanslar kullanılmalıdır. 

Balkonunuzu bitkiler ile süsleyin 

Çıplak bir balkondan daha kötü bir şey olamaz. Balkondaki bina manzarasından sıkıldınız mı ? İşte bu sorunlar için çözümler bulunabilir. Örneğin balkon duvarlarını renklendirin. Yeşil bitkiler ve tazelik kokusu balkonunuzdan yükselsin. Ayrıca kendiniz için de sağlıkla bitkinizi saksıda yetiştirebilir ve ürünlerinizi taze olarak tüketin. Balkonda kullandığınız ürünlerin minderlerini daha tropikal ton ve desenlerde seçerek değişimler elde edilebilir. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!