Tuval Boyama Nasıl Yapılır?

28 Haziran 2017

Ev dekorasyonu eski zamanlara nazaran şimdilerde daha yaygın olarak dikkat edilmekte.

Ev dekorasyonu eski zamanlara nazaran şimdilerde daha yaygın olarak dikkat edilmekte. Artık herkes evini kendi zevkine ve ilgi alanına göre döşemekte. Dekorasyon fikirleri gün geçtikçe değişse de bazı temel dekorasyon fikirleri her zaman yerini korumakta. Örneğin tuval boyama. Tuval boyama her zaman modası geçmeyen bir dekorasyon fikri olarak her evde bir şekilde kendine yer buluyor. Kişiler bunu ya kendileri yaparak ya da satın alarak gerçekleştiriyorlar. Genel olarak her evde bir şekilde yer bulan tuval boyamaları gelin yakından inceleyelim.

Basit Düşünün

Tuval boyama denince akla hemen yağlı boya ile yapılmış çok zaman harcanmış manzara, natürmort ya da portre çalışmaları gelir fakat herkes bu şekilde büyük yeteneklere sahip olmayabilir fakat birkaç teknik ve malzeme ile siz de kendi emeğiniz ile bir tuval boyama ile ev dekorasyonu yapabilirsiniz. Nasıl mı? İlk olarak ihtiyacınız olan şey istediğiniz boyda bir tuval, yağlı boya istediğiniz renklerde, dekorasyona uygun bir desen, fırçalar, seloteyp ve sabırlı bir çalışma zamanı. Şimdi gelelim nasıl yapacağımıza. Öncelikle almış olduğunuz tuvalin üzerine beğendiğiniz deseni ister bakarak ister karbon kâğıdı ile çizin. Tabi kurşun kalemle olacak. Daha sonra bu eskizi seloteyp ile parçalara bölün. Kâğıt bant da kullanabilirsiniz. Daha sonra dilediğiniz renkler ile bu bölümleri doldurup bantları kaldırın ve boşluk kalan kısımları da ister doldurun ister beyaz bırakın. Desenin dış hattını da isterseniz daha belirgin hale getirebilir ya da kalem izlerini de silerek daha sakin bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu şekilde basit fakat tamamı ile sizin emeğiniz olan bir tuval boyama ile ev dekorasyonu için kullanabilirsiniz. Tabi ki bir yeteneğiniz var ise daha güzel tablolar ile ev dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Satın Almak da Bir Seçenek

Tüm bunların yanı sıra piyasada satılan tuval boyamalar da sizin dekorasyonunuz için tamamlayıcı birer unsur olabilirler. Ev dekorasyon tarzınıza uygun her tarzda ve renklerde tuval boyamalar bulmak mümkün. Hem uygun fiyatlı olanlar hem de ünlü ressamlar tarafından yapılmış tuval boyamalar da dekorasyon için tercih edilebilir.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!