TV ÜNİTESİ DEKORASYONU

17 Ağustos 2017

tv

Sürekli göz önünde bulunan televizyonunuz için hoş bir TV ünitesi dekorasyonu yaparak evinize renk katabilirsiniz.

Günümüzde neredeyse her evde en az bir televizyonun olduğunu, çocuklar da dahil olmak üzere aile bireylerinin günün meşguliyetlerinden arta kalan zamanlarının çoğunu televizyon başında geçirdiklerini söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden iyi veya kötü her ev dekorasyonu içinde mutlaka bir televizyona ve bu aralar kullanımı hızla artan TV ünitesine yer verilmektedir. Sizler de sürekli göz önünde bulunan televizyonunuz için hoş bir TV ünitesi dekorasyonu yaparak evinize renk katabilirsiniz. Birkaç TV ünitesi dekorasyonu önerisi ile karşınızdayız.

Her şeyden önce oluşturacağınız TV ünitesinin açısını iyi ayarlamalı, en elverişli yere konumlandırmalısınız.  Ardından televizyon arkasında kullanacağınız süsleme malzemesini seçmelisiniz. Sade bir duvar boyası yeterli olabileceği gibi çok daha özel yöntemler seçebilirsiniz. Taş kaplama ya da duvar kağıdı kullanmayacaksanız hazır veya tasarım bir üniteyle TV ünitesi dekorasyonunuzu ön plana çıkabilirsiniz. Seçeceğiniz boya ve malzemenin rengi ile türü her şeyden önce dekorasyonunuzla uyum içinde olmalı. Farklı tarz veya renkleri doğru şekilde kullanmazsanız dekorasyonunuzun bütünlüğü bozulabilir.
Duvar Kağıdı:TV ünitesi dekorasyonunda sıklıkla kullanılan ve ekonomik yöntemlerden biri olan duvar kağıtlarıyla istediğiniz tarz ve renklerde hoş bir arka plan oluşturabilirsiniz. Çiçekli, geometrik veya sade dekorlar duvar kağıtlarında etkili bir görünüm oluşturacaklar, hazır olarak alıp kullanacağınız bir TV ünitesiyle birbirlerini tamamlayacaklardır. Bunun yanında özel olarak yaptıracağınız raf ve dolaplarla TV ünitesi dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Ahşap Duvar Panelleri: Kullanacağınız ahşap duvar panelleri ile dekorasyonunuzda sıcak ve samimi bir hava yakalayabilirsiniz. Evinizin dekorasyonuna uygun olarak seçeceğiniz açık veya koyu tonlardaki ahşap duvar panelleri tv ünitesi için gayet iyi bir fikir.

Alçıpan TV Ünitesi: Duvar kağıdına göre biraz daha maliyetli olan alçıpan tv ünitesi yapımı için uzman bir ekipten yardım almalısınız. Spot ışıklarıyla destekleyeceğiniz alçıpan dekoratif tv ünitesiyle modern ve şık bir görüntü yakalayacaksınız.

Duvar Taş Kaplama: Uzun ömürlü ve daha zengin görünümüyle çeşitli taş kaplamalardan yararlanarak istediğiniz Tv ünitesi dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Led veya spot ışıklarından yararlanarak tv ünitenizin ihtişamını arttırabilirsiniz.

Modern ve kullanışlı bir TV ünitesi dekorasyonu oluşturmanın en etkili yollarından biri de raflardan yararlanmaktır. Geometrik veya asimetrik raflarla hem kitaplarınız için hem televizyonunuz için dekoratif bir alan yaratmış olacaksınız. Duvarda veya raflarda kullanacağınız çerçeve, tablo, biblo ve diğer dekoratif unsurlarla zengin bir TV ünitesi dekorasyonu elde edebilirsiniz.

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!