Uluslararası Nakliyatta Hizmetler

08 Ağustos 2017

Uluslar arası taşımacılık hizmetleri özellikle büyük şirketler tarafından sıklık ile tercih edilen bir yöntemdir.

Uluslar arası Taşımacılık

Büyüyen ekonomiler ve sanayileşen dünya şartlarına uyum sağlayabilmek adına ulusal ve uluslar arası taşımacılık şirketleri gelişmiş ve büyümüştür. Peki, uluslar arası taşımacılık nedir? Uluslar arası taşımacılık hizmetleri özellikle büyük şirketler tarafından sıklık ile tercih edilen bir yöntemdir. Büyük şirketler üretimini yaptıkları ürünleri farklı ülkelerde bulunan alıcıya eriştirmek amacı ile yurt dışı taşımacılık hizmetlerine gereksinim duyar.  Ülkemizde özelikle Avrupa ve Asya ülkelerine ürün gönderilmesi amacı ile bu uluslar arası taşımacılığa başvurulur.

Uluslar Arası Taşımacılık Şekilleri Nelerdir?

Peki, uluslar arası taşımacılık nasıl yapılır? Gönderim yapılacak ülkeni konumuna, ürünün çeşidine ve ürünün miktarına bağlı olarak kara yolu, deniz yolu, demir yolu veya hava yolu ile taşıma gerçekleştirilir. Hemen hemen bütün sanayi kollarında tecrübeli gümrük hizmetleri de sunulmaktadır. İthalat, ihracat, gümrük müşavirliği gibi dış ticaret işlemleri de uluslar arası hizmetler sunan şirketlerin yerine getirdiği hizmetlerdendir. Uluslar arası taşımacılık yapan şirketler taşıdıkları ürünün yüksek kalite standartlarında ve zarar görmeden taşınmasına önem verirler. Bu neden ile taşınacak ürünün gerekli kıldığı ambalajlama, kırılgan eşyalar için özel korumalı yöntemler ve yüksek imkânlar ile donatılmış depolama hizmetleri sunulmaktadır.Uluslar Arası Taşımacılık Koordinasyon ve Birikim Gerektirir

Uluslar arası taşımacılık alanında uzmanlaşmış çok sayıda şirket bulunmaktadır. Uluslar arası taşımacılık oldukça meşakkatli ve sorumluluk gerektiren bir iştir. Bu nedenle uluslar arası taşımacılıkta firmanın tecrübe, birikim, kalite, fiyat, iletişim, koordinasyon, müşteri memnuniyeti ve güvenirlik gibi pek çok faktör bir arada değerlendirilmelidir.  Çok büyük ve çok maliyetli bu iş her firmanın altından kalkabileceği bir işlem değildir.

Uluslar Arası Taşımacılık Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kullanılacak taşımacılığın şekline, gönderilecek ülkenin konumuna, gönderilecek ürünlerin miktarına, gönderilecek ürünlerin türüne, şirketin hizmet şekline, ürünün ulaştırılması gereken süreye bağlı olarak uluslar arası taşımacılık fiyatları farklılık göstermektedir. Fiyat teklifleri almadan önce uluslar arası taşımacılıkta şirketin tecrübesine, müşteri memnuniyetine, kalite standartlarına, taşımacılık şekillerine, şirketin tanınmış olmasına özen gösterilmelidir. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!