Ünlülerin Salon Dizaynları

28 Haziran 2017

Dekorasyon fikirleri bahsettiğimiz ünlülerin yaşam tarzlarıyla da birebir alakalıdır.Ünlülerin dekorasyonları bazen çok ufak ve ofis – home tarzı evleri de kapsamaktadır.

Birçok ünlünün evi büyük ve lüks şekilde dekora edilmiştir. En azından bizler öyle olduğunu düşünür veya hayal ederiz. Ancak her ünlünün evi öyle büyük ve devasa bir dekor harikası değildir. Ünlülerin dekorasyonları bazen çok ufak ve ofis – home tarzı evleri de kapsamaktadır. İki – üç katlı evlerin dışında bir apartman dairesinde oturan ünlüler de var. Bu da dekorasyon açısından farklı fikirleri bir arada getirmektedir. Dekorasyon fikirleri bahsettiğimiz ünlülerin yaşam tarzlarıyla da birebir alakalıdır.

Müzikle uğraşan ve mesleği müzik olan ünlülerin salonlarında bu izi görmeniz hayli mümkündür. ünlülerin dekorasyonları hem müzik açısından zengin bir tasarımı içerisinde barındırmaktadır hem de kitaplığın geniş bir yer kapladığı dekorasyon tarzını yansıtmaktadır. Genellikle salonlarında spor tarz koltukları tercih ederler. Büyük bir köşe koltuğu, bolca puf ve tabureler, sallanan koltuklar salonun olmazsa olmazıdır. Salonun bir köşesinde, eğer salon büyükse, bir çalışma odası tarzı bir kısım görmeniz mümkündür. Müzisyenler geceleri program yapıyorlar veya çekimlere gidiyorlarsa geç saatlerde evlerine gelirler. Salonlarında rahatça tv izleyerek kestirebilecekleri yerler isterler. Bu nedenle sallanan televizyon koltuklarını müzisyenlerin salonlarında görebilirsiniz. Konforlu ve spor tarzda dekorasyon fikirleri benimseyen müzisyen ünlülere nazaran, yaş olan olgun ünlülerin evlerinin salonlarında misafir ağırlamayı severler. Rahat koltuklar ve geniş bir salon onların yegane tercihleridir. Salonlarını yemek odaları ile birleştirirler. Bu da düzenleyecekleri yemek organizasyonları için uygun bir ortam yakalamalarını sağlarlar.

Ünlülerin dekorasyonları salonlarında sinema izleme ve vakit geçirme üzerine fikirleri içerir. Dekorasyon için salonlarında geniş bir tv ünitesi ve sinema izleme koltukları seçerler. Dekorasyon fikirleri tercihinde eski model, avangarde mobilyaları tercihlerini ise oldukça çeşitli aksesuarlarla desteklerler. Salonları daha geniş olan ünlülerin, salonların bir kısmını özel çalışma alanı, stüdyo veya kitap okuma köşesi olarak tercih ettikleri unutulmamalıdır. Ünlülerin fırsat bulduklarında kitap okuma alışkanlıkları nedeniyle, bir kısmının önemli bir kitap köşesi kurdukları söylenebilir. Salonlarında müziğin olmasını isteyen ünlülerin ses sistemleri ile salonlarını tasarladıklarını ve buna uygun dekorasyonu tercih ettiklerini de söyleyebiliriz.  


Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!