Vintage Dekorasyon Nedir?

28 Haziran 2017

Vintage modası hızla yayılıyor.

Vintage modası hızla yayılıyor. Bu modanın diğer adı; ikinci el modası. Eski eşyalar alınıp evin dizaynına göre şekillendiriliyor. Eski eşyaları alarak değerlendirmek, yenilemek tam da vintage modasının kendisini oluşturuyor. Siz de eski eşyaları yenilemekten hoşlanıyorsanız, bu moda akımı tam size göre demektir. 

Öncelikle vintage tarzını, modasını anlamak için eski modaları hatırlamak gerekiyor. Eskiden moda olan danteller de tam olarak vintage modasına dahil. Evinizde vintage ile dekorasyon yaparken; mobilyalardan daha çok küçük eşyalara, büfe, sehpa, masa gibi eşyalara önem veriliyor. Bu küçük eşyalar üzerinde bir odak noktası oluşturuluyor.

Vintage stilinde duvarlar ve rengi oldukça önem taşıyor. Duvarlarınızı natürel tonlarda boyayarak gri, bej, krem tonlarıyla vintage tarzını tamamen yakalamış olacaksınız. Bunu yanı sıra evinizde sivri ayaklı, eski tarz mobilyalar bulundurun. Evinizde küçük çiçekli eski zamanları hatırlatan biblolarınız yahut tablolarınız olsun. Ayrıca küçük çiçekli duvar kağıtları ile duvarlarınızı kapladığınız takdirde artık vintage dekorasyonu ile bezenmiş bir eviniz olmuş olacak.

Vintage tarzını yakalamak için büyüklerinizden kalan nostaljik eşyaları atmak yerine onları yenileyip evinizde kullanabilirsiniz. O eski eşyaları dilerseniz boyayabilir, vernikleyebilir ya da eskitme yaparak kullanabilirsiniz. Böylece vintage modasının havasını evinizde solumaya başlayabilirsiniz. Evinizi tamamen eski yıllara dönüştürmek değil, eski eşyalarla yeni eşyaları birbirine uyumlu bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Vintage, 1920-1950 yılları arasında kullanılan eşyalarla gerçekleştirilen bir akımdır. Tabi ki de bu yıllara evinizi döndürmek olmaz. Eski ile yeninin uyumunu yakalamalısınız…
 
Duvarlarınız daha önce belirttiğimiz gibi açık renklerde olmalı ve dilerseniz yatak odanızda dahi vintage havasını sürdürebilirsiniz. Bunun için cibinlikli yatakları tercih edebilir, yatak odanıza dahi bolca dantel yerleştirebilirsiniz.

Siz de vintage modası ile evinizde eski ve yeniyi buluşturun. Duvarlarınıza eski tarz tablolar, eskilerden kalma saatler asın. Eski bir vazo da harika görünecektir. Büyük ninelerinizden kalma birçok eşya da biraz temizlenip salonunuzun bir köşesinde yerini aldığı vakit, modern eşyalarınızla birlikte vintage tarzı sizin evinizin havasını da değiştirecek. Vintage tarzını anlamak da uygulamak da bu kadar basit. Yeni eşyalarınızın arasına birkaç eski tarz eşya ve mobilya yerleştirmek…Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!