Vintage Tarzı Çekmeceler

07 Ağustos 2017

Vintage kelimesi neredeyse artık dilimize yerleşmiş olup, eskiye dönüşü yaşadığımız şu günlerde eski kıyafetler, mobilyalar ve eşyaları tarif etmek için kullanılıyor.

Vintage kelimesi neredeyse artık dilimize yerleşmiş olup, eskiye dönüşü yaşadığımız şu günlerde eski kıyafetler, mobilyalar ve eşyaları tarif etmek için kullanılıyor. Vintage tarzı mobilyalar genellikle diğer mobilyalardan daha pahalıya satılıyor. Eğer bu ürünleri almaya gücünüz yetmiyorsa, kolaylıkla bunu eşyalarınıza uyarlayabilirsiniz! Vintage tarzının en çok yakıştığı mobilya tipleri kesinlikle ahşaplardır. Hem ev dekorasyonu için muhteşem görüntüler yaratıyor, hem de eve eski ancak modern bir hava katıyor. Gelin birlikte Vintage tarzı çekmeceler ile dolaplarımızı süsleyelim!

Çekmeceleri Baştan Yaratıyoruz

Öncelikle bu işlem için ihtiyacımız olan eski ahşap bir dolap, zımpara, eskitme ahşap boyası ve vernik. Eğer çekmece kulplarınız yeni renge uygun değilse onları da yapı marketlerden zevkinize göre yenileyebilirsiniz. Öncelikle işe ahşap mobilyamızı zımparalayarak başlıyoruz. Bu işlem boyanın eski rengini kapatması için mutlaka gereklidir. Mobilya yüzeyi matlaşana kadar zımparayı uygulayalım. Bu işlem sırasında etrafı kirletmemek için yerlere örtü veya gazete serebilirsiniz. Ardından mobilyanın çekmecelerini de çıkartıp, dış kısımlarını zımparalayalım. Bu işlemden sonra nemli bir bez ile mobilyanın üzerinde biriken tozları güzelce silelim.

Mobilyaları Boyamaya Başlayalım

Artık mobilyamız boyanmaya hazır! Şimdi eskitme ahşap boyamızı kurallara uygun şekilde hazırlayalım ve mobilyanın boyanacak yerlerine ilk katı uygulayalım. Bu katın kuruması için 1 gün beklememiz gerekiyor. Astar katımız kuruduktan sonra ince bir zımpara yapalım ve biriken tozu tekrar nemli bez ile alalım. Mobilya rengini tam almak için ikinci kat boyayı uygulayalım. Eğer bu kattan sonra istenilen renge ulaşılamamışsa üçüncü katıda atabilirsiniz. Boyanın kuruması için bekleyelim ve ardından boyamış olduğumuz mobilyanın uzun süre dayanması için vernik uygulayalım. Vernik kuruduktan sonra mobilyanız kullanıma hazır hale gelecektir.

Mobilya Kulplarını Yenileyin

Mobilyanız artık Vintage bir görünüme sahip! Tabi ki, ev dekorasyonu için kulpları da yenilemeyi unutmayın. Yapı marketten mobilyanın rengine uygun seçtiğiniz kulpları da boyaya zarar vermeden yerine takın. İşte bu kadar basit!

Vintage tarzını evlerinizdeki mobilyalara uygulamak için bunun gibi değişik dekorasyon fikirleri ile görünümlerini oldukça kısa zamanda değiştirerek, harikalar yaratabilirsiniz!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!