Wooden Ev Dekorasyonu

22 Eylül 2017

wooden Ev Dekorasyonu Fikirleri-1

Wooden ev dekorasyonu, daha çok dağ evlerinde tercih edilen, doğanın sıcaklığını evinizde hissettiren bir tarzdır

Son zamanlarda şehir merkezlerinde de görmeye alıştığımız wooden tarzı,  trend ev dekorasyonuhaline geldi. Stil hakkındaki detaylara inmek gerekirse, genellikle ağacın ham halinden üretilen mobilyalar ve aksesuarlar tercih ediliyor.

Diğer bir deyişle, masif eşyalar bu tarzın en göze çarpıcı parçaları. Genellikle toprak renginde tonlar tercih ediliyor. Doğa kombinasyonunu yakalamak için ise gri renkler ile çeşitlendiriliyor.

Ahşap ve ya masif mobilyaların evinizde yarattığı doğal görünümü metal parçalar tamamlıyor. Wooden ev dekorasyonlarında kullanılan bir diğer renk toprak renginin yanında yeşil. Madem doğadan bahsediyoruz. Sanırım doğanın olmazsa olmaz renginin yeşil olduğunu hatırlatmakta fayda var 🙂


Neden Şehirde Tercih Edilmesin?

Ev dekorasyonlarında wooden’i yeni nesil vintage ile harmanlayarak dört mevsim kullanılabilir bir görüntü yakalayabilirsiniz. Eğer ağaç ağırlıklı bir dekorasyon kullanacaksanız, evinizi boğmaması için belirli bölgelerde diğer doğa tonlarını da kullanmalısınız. Aksi halde doğal görünüm yakalamak isterken kendinizi bunaltıcı bir atmosferin içinde bulabilirsiniz.

Wooden ev dekorasyonunun diğer bir tamamlayıcı elementide yündür.  Aydınlatma eşyalarında metal tercih ederken, oturma takımları yada mobilyalarınızı beyaz yünler ile tamamlayabilirsiniz.  Ayrıca mobilyalarınızı kombin ettiğiniz beyaz renk, ahşabında daha güzel bir görünüme sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Wooden ev dekorasyonun olmazsa olmazı şöminedir. Mutlaka oturma odanızda şömine kullanmalısınız. Eğer bütçe konusunda sıkıntı yaşamıyorsanız duvara monte edilen şömineleri tercih edebilirsiniz.

Belirtmekte fayda var, wooden ev dekorasyonu daha çok geniş evler için tercih edilmektedir. Odaları küçük evlerde bırakmak istediği etkiyi gerçekleştirdiğini pek söyleyemeyiz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!