YAŞLILAR VE HASTALAR İÇİN KONTROL SİSTEMLERİ

22 Mart 2018

YAŞLILAR VE HASTALAR İÇİN KONTROL SİSTEMLERİ

YAŞLILAR VE HASTALAR İÇİN KONTROL SİSTEMLERİ İLE HAYATA KARŞI DAHA KORUNAKLI HALE GETİREBİLİRİZ.

Evinizde hasta ya da yaşlı birisi mi var ya da anne ya da babnız yaşlı ve yalnız yaşıyor onun sürekli gözlem altında olduğunu bilmek mi istiyorsunuz? O zaman son yıllarda teknolojinin hızla gelişmesi ile beraber bu alanda da gelişmiş olan hasta veya yaşlı uzaktan takip sistemi tam ihtiyacınıza göre dizayn edilmiş yeni bir teknoloji. 

UZAKTAN TAKİP SİSTEMİ NEDİR

Yaşlı ya da hasta olan kişinin hastane dışında da takip edilmesinin ve 24 saat gözlenmesinin gerekli olduğu durumlar için geliştirilmiş olan uzaktan takip sistemi sayesinde sağlık sistemi de farklı bir yöne doğru hareket etmeye başlamıştır. Artık hastane merkezli olan hasta takibi bu uzaktan izleme tekniği ile daha çok hasta merkezli hale gelmiştir.

Hareket algılayıcı sensör devresinin hastanın belli süreler içerisinde hareketsiz kalması durumunda devreye girmesi ile çalışmaya başlayan sistemde sensör algılamayı yaptıktan sonra cihaz anında ulaşılması gerek en acil durum noktası neresi ise oraya uyarı vererek hastanın kontrolünün yapılmasını istemektedir. Böylece acil durumlarda yapılması gereken tıbbi müdahele en kısa zaman içerisinde yapılmakta olup yaşlı ya da bakıma muhtaç hastaların daha ciddi ve kötü durumlar ile karşılaşma riski en aza indirilmiş olur. 

CEP TELEFONU İLE 7 GÜN 24 SAAT İZLEME İMKANI

Hasta ya da yaşlılarınızın yakınında olamadığınız durumlarda uzaktan izleme olanağı veren kontrol sistemlerini artık 7/24 izleme olanağı da sunmaktadır. Acil bir durum oluştuğu takdirde hasta ya da yaşlı kişi tek bir düğmeye basarak uzaktan evine müdahale edilmesini , yardım çağrılmasını, ihtiyaç halinde sesli ya da görüntülü bir biçimde görüşme yapılmasını talep edebilir. Böylelikle en kısa zaman içerisinde kendisi ile iletişime geçilmiş olur.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!