YATAK ODALARINDA BOHEM TARZI YAKALAYIN

28 Ekim 2017

YATAK ODALARINDA BOHEM TARZI YAKALAYIN

Bohem, 1900'lü yıllarda Avrupa'da avantgarde bir stil olarak kendini hissettirmiştir.

Bohem, 1900'lü yıllarda Avrupa'da avantgarde bir stil olarak kendini hissettirmiştir. Bohem ruhu içinde, özgürlüğü, sanatı, renkliliği ve deseni barındırmaktadır.

Bohem tarzı, yatak odaları dekorasyon fikirleri arasında en renkli ve cesur olanıdır. Bohem ruhu ile dekore edeceğiniz yatak odanızda, hayatın farklılığını ve canlılığını hissedeceksiniz.

Yatak Odalarında Tekstil Ürünleri ile Bohem Tarzını Nasıl Yaratılır?

Yatak odanızda bohem ruhunu tekstil ürünleri ile yaratabilirsiniz. Bol desenli yatak örtüsü, değişik renklerde yastıklar ve desenli perdeler kullanarak bohem tarzını yakalayabilirsiniz. Bohem tarzı yaratmak için renk ve desen uyumuna dikkat etmelisiniz. Fazla kullanılan desen ve renkler yatak odanızı havasını boğucu bir hale getirebilir. Biraz cesursanız, parlak olan kırmızı, mavi, turuncu gibi renkleri harmanlayrak kullanabilirsiniz.


Yatak Odalarında Bohem Ruhu Katacak Aksesurlar Nelerdir?

Bohem demek, sanat demektir. Yatak odanıza bohem ruhu katmak için duvarlarınızda sanatsal eserlere yer verebilirsiniz. Mesela bohem yaşamının en ünlü isimlerinden olan Frida Kahlo'nun portre resmini duvarınıza asabilirsiniz. Bambu ve hasır, doğallığı yansıttığından, bu malzemelerden imal edilmiş abajur, vazo gibi ürünlerle bohem ruhunu yakalayabilirsiniz.

Bohem tarzının olmazsa olması yeşilliklerdir. Yatak odanızda canlı veya yapay bol yeşil yapraklı bir bitki, odanızın havasını değiştirecektir. Eski kitaplar, metal kutular, müzik aletleri ve eski fotograflarla bohem stilinizi güçlendirebilisiniz.

Hangi Tarz Yatak Odası Mobilyaları Bohem Ruhunu Yansıtır?

Bohem ruhu özgürlüktür. Bohem tarzı yatak odası için, bambu veya hasır malzelerden yapılan yatak kullanabilirsiniz. Yatak odasının odak noktası yatak olduğundan, bohem tarzını yatak odasının merkezinde hissedersiniz. Antikacıları gezerek edineceğiniz eski tarz bir mobilyada da bohem ruhunu yaşayabilirsiniz. Koyu renk mobilyalarınız var ise dantel veya işleme örtülere yer verebilirsiniz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!