Yatak Odalarında Hangi Tür Aksesuarlar Kullanılmalıdır

08 Ağustos 2017

Yatak odaları evinizin önemli yaşam alanlarıdır. Bu nedenle evinizi temsil eden bu odanın da en güzel şekilde dekor edilmesi için elinizden geleni yapmaya çalışırsınız.

Yatak odaları evinizin önemli yaşam alanlarıdır. Bu nedenle evinizi temsil eden bu odanın da en güzel şekilde dekor edilmesi için elinizden geleni yapmaya çalışırsınız. Yatak odası için mobilya, halı ve perde seçiminizin ardından bu parçaları tamamlayacak objelere ihtiyaç duyarsınız. Yatak odanızın dekorunu tamamlayacak parçalar aksesuarlardır. Aksesuar seçiminde yatak odası takımınızın yapısı ve tarzı oldukça önemlidir. Genellikle klasik, modern, country, vintage, avangarde yapılarda üretilen yatak odası takımlarına uygun aksesuar kullanmak odanın atmosferini tamamlayacaktır. Yatak odalarında yoğun aksesuar kullanmaktan ziyade doğru mobilyalar ile doğru aksesuarların uyumlu bir şekilde kombinlenmesi önemlidir.

Genel anlamda yatak odalarında aynalar, çerçeveler, vazolar, tablolar, şamdanlar, taraklar, avizeler kullanılmaktadır. Ancak bu aksesuarların yapılış malzemeleri, şekilleri, desenleri, büyüklükleri ve kullanım şekilleri arasındaki farklar odanın klasik veya modern bir hava kazanmasını sağlamaktadır.

Modern Tarzdaki Yatak Odalarına Yakışan Aksesuarlar

Modern tasarımlı yatak odası için modern aksesuarlar kullanmak şıklığı artıracaktır. Modern tasarımlı odalarınızda abajurlar, aplikler, avizeler, resim çerçeveleri, renkli panolar, vazolar, aynalar, şamdanlar ve kokulu şişeler kullanılabilir.


Vintage ve Country Tarzlarındaki Yatak Odalarına yakışan Aksesuarlar

Vintage ve Country tarzına hitap eden modern ve klasik tarzın bir arada harmanlandığı ferforje aksesuarlar, porselen mumluklar, cam vazolar, çiçekli tablolar, seramik çerçeveler, yuvarlak çerçeveli seramik aynalar, takı asmaya yarayan objeler, tül detayları, renkli minderler ve şapkalı avizeler kullanarak değişik bir atmosfer yaratabilirsiniz. Modern tarzlara hitap eden yatak odası için vintage aksesuarlar krem, beyaz, pembe, mint yeşili ve bej renklerinin yoğun olarak kullanıldığını söyleyebiliriz.

Avangart Tarzı Yatak Odalarına Yakışan Aksesuarlar

İhtişamlı, taş işlemelerin ve kadifelerin yoğun olarak kullanıldığı yatak odası takımlarının tamamlayıcısı olacak aksesuarların da iddialı olması gereklidir. Osmanlı esintilerinin yoğun olarak işlendiği avangart modeller de kullanılacak objelerde gold ve gümüş detaylarının yoğun olması gereklidir.  Yatak odası için geleneksel aksesuarlar kullanılarak odanızın avangart tarza bürünmesini sağlayacaktır. Bu geleneksel aksesuarlar gold-gümüş detaylı çerçeveler, işlemeli vazolar, taşlı abajurlar, görkemli avizeler, gold-gümüş işlemeli büyük aynalar, kabarık taş işlemeli puflar, boncuklu mumluklar, ihtişamlı apliklerdir. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!