Yatak Odanızda Antika Sandık Modası

08 Ağustos 2017

Vazgeçilmez Çeyiz Sandıklar, Antika sandık yapıları ve moda olduğu zamanlarla ilgili bilgi alabileceğiniz içerik

Vazgeçilmez Çeyiz Sandıkları

Eski yıllarda geleneksel Türk yapısında var olan sandıklar genç kızların evlenirken çeyizlerinin taşındığı ürünlerdi. Çok büyük öneme sahip bu sandıklar ve içerisindeki bin bir emekle yapılmış çeyizler titizlikler muhafaza edilirdi. Büyük oranda terk edilen bu geleneksellik sandıkların antika hükmünde olmasına zemin oluşturdu. Çoğumuzun evinde annelerimize ait çeyiz sandıkları bulunmaktadır. Yeni neslin evlerinde nadiren hayat bulan bu antikalar ile güzel tasarımlar oluşturarak modayı yakalayabilirsiniz.

Genellikle kahverengi ve büyük sandıklar şimdilerde çeşitli işlemlerden geçirilerek yeniden hayat buluyor. Bu sandıklara sahipseniz bu sezonda değişik formlarda kullanabilme olanağı bulacaksınız. Eğer bu sandığa sahip olmak istiyorsanız antika sandık satan dükkânlar aracılığı ile de satın alma fırsatı yakalayabilirsiniz.Antika Sandıklar Bu Sezon Çok Moda Olacak

Antika sandıklar eskiden de özellikle yatak odalarında kullanılmaktaydı. Bu sezonda da yenilenen formları ile sandıklar yatak odalarında yer buluyor. Peki, kahverengi antika sandık nasıl değerlendirilir? Antika sandıkları pek çok değişik biçimde kullanabilirsiniz. Sadece sandık formunda değil puf, sandık veya bir dresuar olarak kullanabilirsiniz. Antika sandıklar boyanıp üzerine süngerler ve renkli kumaşlar ilave edilerek yenilikler yaratılabilir.

Antika sandıklar üzerinde yatak odası takımınıza yakışacak renk ve desenlerde boyalar ve kumaşlar kullanılabilir. Özellikle country ve vintage tarzlarda yatak odası takımlarınız varsa bu konuda daha da şanlısınız. Çiçek desenleri ya da puantiyeler kullanarak güzel bir sandık sahibi olabilirsiniz. Sandıkların renklendirilmesinde beyaz, açık pembe veya açık mavi tonları kullanarak harika tasarımlara imzanızı atabilirsiniz.

Antika Sandıklar Farklı Yapıları İle Yeniden Gündemde

Antika sandık kullanım alternatifleri arasında en çok tercih konusu olan puflar ve dresuarlardır. Özellikle pembe ve mor kadife kumaş kaplamanın beyaz renge boyanmış sandıkla birleşimi yapılmaktadır. Bu tür uygulamalar hem yatakların ayakucunda bir puf hem sandık tarzında kullanılabilmektedir.  Dresuar olarak da güzel bir şekilde boyanan sandıklar şık bir ayna ve değişik aksesuarlar kullanılarak dekoratif bir yapıya dönüştürülebilir. Aynı zamanda bir makyaj masası gibi bile kullanılabilir. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!