Yatak Odası İçin Zemin Önerileri

08 Ağustos 2017

Yatak odasında ahşap zemin seçilebilecek en doğru zemin önerileri arasında yer almaktadır.

Yatak odasında ahşap zemin seçilebilecek en doğru zemin önerileri arasında yer almaktadır. Son dönemde evin bütün bölümlerinde başlayan ahşap zemin modasının belki de en güzel uygulanabileceği alanlar arasında yer alan yatak odalarında ahşap zemin uygulamaları ahşabın sahip olduğu uyum yeteneği ile kolayca yatak odanıza uyum sağlayacaktır. Ahşap zemin son derece sağlıklı ve iyi bir uygulama ile oldukça uzun süre kullanıma olanak sağlayabilir. Fakat ahşap zeminin son derece dayanıklı olması üzerinde olağan üstü yükler koyulduğunda şekil bozukluklarının ortaya çıkmasına engel olamayabilir. Bu yüzden çok büyük ağırlıklar ahşap zemin üzerinde bulundurmamaya özen göstermek gerekir. Bu ağırlıklar mevcut yatak odası takımları ile söz konusu olmasa da ağırlık çalışanların halter gibi materyalleri yüksekten bırakması ahşap dokuya zarar verebilir.

Zemin Döşemeleri Örnekleri

Yatak odasında taş zemin          

Yatak odasında taş zemin eğer iyi bir zemin altı ısıtma ya da iyi bir radyatör peteği oda içinde bulunuyorsa seçilmesi gereken doğru tercihler arasında yer alır. Zira ısınma konusu çözüme kavuşturulursa yaz mevsiminde çok serin ve konforlu bir alana sahip olmanızı da beraberinde getirecektir. Ayrıca doğal taşların insan vücuduna olan katkısı son yıllarda oldukça konuşulan konular arasında yer almaktadır. Temizliği ve bakımı da son derece kolay olan taş zeminler yatak odaları için ideal seçim olabilir.

Yatak odasında parke zemin

Yatak odasındaparke zemin en çok tercih edilen zemin olma özelliğine sahip olması yanı sıra bu özelliğe kavuşmasında sahip olduğu pürüzsüz görüntünün etkisinin büyük olduğunu söylememek yanlış olacaktır. Temizlik ve bakım ihtiyaçları çok kolay karşılanabilir olan ahşap zeminler bu yönü ile ele alındığında tercihleriniz arasında önemli bir yer kaplayacaktır. Hem uygulama maliyetleri ve zamanının çok uygun ve kısa sürmesi hem de tercihe göre birçok farklı renk ile uygulanabilmesi ahşap zeminler son dönemde oldukça popüler uygulamalar arasına sokmuştur. İhtiyacınız olan ahşap zeminler ayrıca çok kaliteli bir izolasyon ile zeminde olağan üstü ısı konforu sunabilmektedir.

3D Zemin Kaplamaları  için.
Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!