Yazı Getiren Dekorasyon Önerileri

25 Haziran 2017

yaz dekorasyonu fikirleri

Yaz geldi! Hadi gelin hep beraber evimizde de yazın sıcaklığını,enerjikliğini,kokusunu evimizde de hissedecek ufak dokunuşlar gerçekleştirelim.Nasıl mı? Buyrun yeni makalemize..

1-)Yaz ayı geldi diye evimizin komple dekorasyonunu değiştirmemiz mümkün değildir. Fakat ufak dokunuşlarla evinizde yaz havasını yakalamak oldukça kolay.Örneğin yastıklar. Dekoratif,renkli,desenli yastıklar,odanızda ağır bir hava hakim olsa bile onu yumuşatmanızda size yardımcı olacaktır.

2-)Aynı şekilde perdelerinizde de yapacağınız değişiklik,odanızın havasını değiştirecektir.Bizden size tavsiye,ışığı geçiren perdeleri tercih etmenizdir.Bu sayede yazın ışıltısı odanızı kaplayacaktır.

 

3-)Bunun dışında evlere dinamizm kazandıran ayrıntılardan biri de tabi ki çiçeklerdir.Sehpaların, masanın üzerine  koyacağınız çiçekler,doğanın huzurunu ve neşesini evinize getirecektir.Aynı zamanda evinizin belli başlı köşelerine koyacağınız kokulu mumlar da,çiçeklerin oluşturacağı hoş atmosferi tamamlamaya yardımcı olacaktır.

 

4-)Doğa etkisi yaratacak duvar kağıtları,çiçek desenli duvar kağıtları da istediğiniz yaz havasını sağlayacak.Fakat duvar kağıdı seçerken desenlerin sade olmasını tercih etmenizde yarar var.Aksi halde fazla desenli olması boğucu bir hale dönüşebilir.

5-)Yaz temalı tablolar,rengarenk biblolar,desenli bardak veya cam eşyalar kullanmak gibi ayrıntılar;düşündüğünüzden daha çok odanızın atmosferini değiştirecektir.Unutmayın,güzellik ayrıntılarda saklıdır bazen..

6-)Eğer bahçesi yada balkonu olan bir eve sahipseniz;bu alanlarda alternatif oturma köşeleri hazırlamak akıllıca olabilir. Sabah keyifli bir kahvaltı masası,yada gölgede yapacağınız romantik bir yemek yada kahve keyfi..

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!