Yeni bir Ev mi, Yoksa Tadilat mı?

02 Şubat 2018

ev tadilatı

Yaşanılabilir bir mekan için dekorasyon trendlerine uygun bir evinizin olmasını istersiniz. Eski koltuklar, gıcırdayan kapılar, en ufak rüzgardan açılan pencereler huzurlu ve sakin bir yaşamı olumsuz etkileyen durumlar. Bundan dolayı ev alıp, daha modern bir yapıda yaşam kalitenizi yükseltmeyi düşünebilirsiniz. Bunu yapabilmek için kıyıda köşede kalmış bir birikiminiz yoksa, kredi kullanmanız gerekecek. Ancak bankaların konut edindirme kredisi kullanımındaki şartların da çok ağır olması yeni bir ev alma hayalinizi suya düşürebilir.

Peki yeni bir evi aldığınızı düşünelim..

Ev Dekorasyonu Fikirleri

Yeni bir ev elbette yaşam kalitenizi arttıracaktır. Huzur dolu bir yaşamanın kapısını sizlere açacaktır. Ancak standart dekorasyon tarzına göre planlanan yapılarda zamanla ihtiyaçlarınızı karşılamayan durumları fark edersiniz ve buda moralinizi bozabilir. Mutfaktaki dolabın  ihtiyacınızı karşılamaması veya banyo lavabolarının daha farklı olması yönündeki arzularınız yeni evinizde dekorasyona dair değişiklikler yapmanızın zamanının geldiğini gösterir. Yeni bir ev masrafının üzerine bir dekorasyon masrafı yapmanız ise bütçeye ağır gelebilir.

Yeni ev satın almak yerine tadilat çözümlerinden faydalansak…

Yeni ev kredisine girmeye gerek kalmaksızın eski evinizi iç mimari çözümlerden faydalanarak daha uygun fiyatlara yenilemek isabetli bir karar olabilir. Böylece eskiyen kapılarınızdan mobilyalarınız ve duvarlarınıza kadar detaylı tadilattan geçecek evinizde huzurlu bir yaşamın kapısını arayabilirsiniz. Bunun için bütçeniz yoksa konut edindirme kredisine göre daha uygun ödeme koşulları bulunan ihtiyaç kredilerinden yararlanılabilir.

Tadilat yapılacak evinizde sağlayacağınız avantajlardan birisi de, her şeye sizin karar verecek olmanızdır. Böylece ihtiyaçlarınıza en optimum çözümlerle eski evinizden çok daha işlevsel bir daireye sahip olabilirsiniz. Mutfaktaki dolap ve ocağı, banyodaki lavabo ve küveti, oturma odanızdaki aydınlatma sistemlerini siz belirlersiniz. Tarzınıza ve tercihlerinize en uygun dekoratif çözümler sayesinde daha az para harcayarak daha uygun bir konuta sahip olursunuz. Tadilatı yapacak dekorasyon firma ve ustaları iyi araştırarak, gerçekten işinin ehli kişilerle çalıştığınız başarılı bir tadilat süreci yaşarsınız. En uygun fiyata en iyi işi yapacak birine hemen bakın!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!