YKS Öğrencileri için Verimli Ders Çalışma Taktikleri

24 Şubat 2018

YKS Öğrencileri için Verimli Ders Çalışma Taktikleri

YKS Öğrencileri Derslerini Nasıl Çalışmalı!

Cuma günün akşamında çalan son çıkış ziliyle birlikte yarıyıl tatili başlamış oldu. Uzun ve yorucu bir dönemi geride bırakan öğrenciler elbette güzel bir tatili hak etmiş bulunuyor. Ancak tatilin keyfini yaşarken diğer taraftan da ikinci döneme iyi bir hazırlık yapmak, eksikleri tamamlamak öğrenciyi ikinci dönemde ciddi ölçüde rahatlatacaktır. Haziran ayı itibariyle hayatlarının kırılma noktalarından biri olan üniversite için sınava girecek olan öğrenciler için ise yarıyıl çalışmaları son derece büyük önem taşımaktadır. Bu süreyi doğru bir çalışmayla geçirecek öğrenci, üniversite sınavı yolunda kendine büyük avantaj sağlayacaktır. O halde YKS öğrencileri için yarıyıl tatilini verimli geçirme taktiklerine göz atmakta fayda vardır:

  • Öncelikle yarıyıl tatili için mutlaka bir çalışma programı hazırlanmalıdır. Önceden hazırlanmış bir çalışma programının bulunmaması halinde YKS öğrencisi için çalışmak neredeyse imkansız hale gelecektir. Tatili göz önünde tutarak öğrenciyi yormayacak şekilde hazırlanacak bir çalışma programı öğrencinin gününü belirli hale getirecek, onu çalışma disiplinine hazırlayacaktır.


  • Eksik konuların üzerine gitmek için yarıyıl tatili son derece önemli bir dönemdir. Bu dönemde öğrenci ilk dönemde anlayamamış olduğu konuların tespitini yapmalı ve bu konuları dikkatli bir şekilde çalışıp test çalışmalarıyla desteklemelidir. Tek başına konuyu anlamakta zorlanan YKS öğrencisinin özel ders takviyesi alması son derece önemlidir. Zira, YKS’ye girecek bir öğrenci için konularda eksik kalmak telafisi mümkün olmayan bir hata olabilir.


  • Üniversiteye giriş için iki oturumlu olarak düzenlenecek sınavlarda öğrencinin okuduğunu anlama becerisini tespit etmek üzere hazırlanan soru sayısı oldukça fazladır. Bu durum göz önüne alındığında YKS öğrencileri için yarıyıl tatilini verimli geçirme taktiklerinden birinin kitap okumak olduğunu söylemek gerekir.


  • YKS öğrencileri için yarıyıl tatilini verimli geçirme taktiklerinin en önemlilerinden biri, iyi bir özel ders hocasından takviye almaktır. Bu sayede YKS öğrencisi için yarıyıl tatiliyle uyumlu bir çalışma programı hazırlanıp eksik konular giderilebilecektir. YKS öğrencileri, alanında uzman bir özel ders hocasından alacakları konu anlatımının yanında, yapacakları test çalışmalarıyla konu üzerindeki hakimiyetlerini geliştirebileceklerdir. Düzenlemekte olduğumuz yarıyıl hızlandırma kurslarımız bunun için oldukça idealdir. YKS öğrencileri yarıyıl hızlandırma kurslarımıza katılarak ikinci dönem ve sınav hazırlıklarını en iyi şekilde gerçekleştirebilirler.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!